Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

İTALYA TURU

(25 Temmuz - 2 Ağustos 2022)

1349 €
  • Yurtdışı Turlar

NAPOLİ – CAPRİ ROMA- CASTEL GONDOLFO–FLORENSA  SiENA –MONTE CATİNİ  -GENOVA – PORTOFİNO-PİSA –VENEDİK-MURANO – BURANO –SiRMiONE SAN GİMİGNANO- GARDA- VERONA

(25 TEMMUZ – 2 AĞUSTOS 2022)

25 Temmuz 2022

Boyacıoğlu turizm aracında buluşarak İzmir Adnan Menderes havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

26 Temmuz  2022  İZMİR – ROMA- NAPOLİ-CAPRİ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar Terminali’nde  Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’na ait,TK3035 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi uçağımız ile gerçekleştireceğimiz aktarmasız direk uçuşumuz ile 04:50’de Roma’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek İtalya’nın güzel kentlerinden biri olan 1,55 dk sürecek olan Napoli’ye doğru yolculuğumuz başlıyor.‘’Antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kenti ve tarihte “Öğle Güneşinin Ülkesi” diye bilinen  Napoli’ye varışımızın ardından Limana gidip bizi bekleyen tekne ile Avrupa sosyetesinin göz bebeği olan Capri Adasına gidiyoruz.Burada muhteşem manzaranın tadına ve küçük dükkanlara hayran kalacaksınız.Serbest zamanın ardından teknemizle geri dönüp aracımıza binerek şehir tanıtım turumuzu tamamladıktan sonra  Napoli merkezde bulunan otelimize gidiyoruz.Odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimiz otelimizin restoranında alıyoruz.Yemekten  sonra dileyen misafirlerimizle  gece Napoli’yi daha bir farklı gözle izliyoruz.                                                  

27Temmuz  2022  ROMA

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından aracımıza binerek tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya’nın başkenti Roma’ya doğru yola çıkıp varışımız ile birlikte öncelikle şehir turumuza başlıyoruz. Roma için, kent o kadar  güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Turumuzda, sırasıyla Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti,San Pietro Bazilikası gördükten sonra öğle yemeklerimiz için serbest zamanın ardından Roma gezimize devam ediyoruz, Castel Gondolfo turunda Papa’nın yazlık sarayının, bölgenin en zenginlerinin sıra sıra villalarının, küçük otellerin bulunduğu ve İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri bu turizm merkezindeki küçük kasabalara yapacağımız gezide Nemi gölü ve Nemi Kasabasında bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tattıktan sonra bölgenin en güzel oteli olan 4* Roma Aran Mantegna  otele gidiyoruz odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimiz otelimizde.

28  Temmuz  2022 ROMA – (SİENA) – SAN GİMİGNANO- MONTECATIN

Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek muhteşem San Gimignano ve Siena gezilerimiz için yola çıkıyoruz. Muhteşem Toscana bölgesinin iki incisini kapsayan turumuzda ilk durağımız Siena. Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ’da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO’nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehrinde Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana görülecek yerler arasındadır.  Ardından 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen San Gimignano’da Cisterne Meydanı’nı ziyaret ediyor ve uygun fiyatlara şarap alışverişi imkanı buluyoruz. Turumuzun ardından Monte Catini’ye hareket ediyoruz. Varış ve konaklama Monte Catini’deki , 4* Ambasciatari otelimize varıyoruz kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğini alıyoruz. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz çarşıyı gezebilirler.

29 Temmuz  2022 MONTECATİNİ (GENOVA – PORTOFİNO – PİSA)

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından  Genova – Portofino – Pisa turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımız “Düşlerdeki Şehir; Genova”. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya’nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Akşam saatlerinde Floransa’yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri’nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi’ni görüyoruz. Akşam saatlerinde  4* Ambasciatari  otelimize varıyoruz kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğini alıyoruz. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz çarşıyı gezebilirler. Montecatini’ye dönüş. Konaklama otellerimizde.

30 Temmuz  2022 FLORANSA  MİLANO

Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek kısa bir yolculuktan sonra Floransa varıyoruz.Aracımızdan inip yürüyerek şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Milano’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde varışımızı takiben konaklama Milano’daki otellerimize vardıktan sonra akşam yemeklerimiz ardından akşam yürüyüş için serbest zaman.

31 Temmuz  2022 MİLANO-VERONA-GARDA-SİRMİONE-VENEDİK

Otelde alacağımız açık büfe kahvatının ardından Milano panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından vereceğimiz serbest zamın ardından Verona – Garda – Sirmione turumuz için hareket ediyoruz İlk durağımız İtalya’nın ve Avrupa’nın en büyük göllerinden Garda Gölü’nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. Ardından Verona. Yapılacak olan Verona şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Kilisesi ve Juliet’in evi bulunmaktadır. Gezimiz sonrası Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Venedik yakınlarındaki Padova ya gidip şehir merkezinde bulunan Milano Otele gidiyoruz odalara yerleşmemizin ardından akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle Padova şehir merkezini dolaşıyoruz..

1 Ağustos 2022  VENEDİK (MURANO – BURANO)İZMİR

Biblo Şehir Venedik doğru yola çıkıyoruz.Kısa bir yolculuktan sonra  Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biri olan ve  denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehri rehberlerimiz eşliğinde  Venedik şehir turu başlıyoruz. Görülecek yerler arasında  ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü gördükten sonra dileyen misafirlerimizle daha önceden rezervasyon yaptırdığımız Gondol turu için Rialto köprüsüne doğru gidiyoruz(extra)  serbest zamanda ara sokaklarda alışveriş yapabilirsiniz.Serbest zamanın ardından Limanda buluşup camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adalarına doğru özel teknemizle yola çıkıyoruz Önce Murano adasına gidip cam işlemelerini yapıldığı atölyeyi gezip teknemize binerek renkli evleri ile meşhur Burano adasına varıyoruz.Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından teknemize binerek aracımızın bulunduğu yere gidip aracımız ile birlikte Venedik havalimanına gidiyoruz. Check-in işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yollarına ait TK 3032 sefer sayılı 23:40’da kalkacak aktarmasız direk uçuşumuzla  ile İzmir’e hareket ediyoruz.

2 Ağustos 2021 İZMİR

İzmir Adnan Menderes havalimanına varışımızdan sonra bizi bekleyen aracımıza binerek Ödemişe doğru yola çıkıyoruz,gecenin ilerleyen saatlerinde güzel İzmir’e varıyoruz.Başka bir BOYACIOĞLU TURİZM gezisinde buluşmak dileğimizle….

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

·         ÖDEMİŞ- HAVALİMANI-ÖDEMİŞ TRANSFERİ

·         İZMİR / ROMA ve VENEDİK / İZMİR  TÜRK HAVA YOLLARI AKTARMASIZ DİREKT SEFERİ İLE UÇUŞLAR

·         TUR BOYUNCA TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

·         ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI   -VAPORETTO ÜCRETLERİ

·         CHECK POINT (ŞEHİR GİRİŞ) ÜCRETLERİ

·         ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ

·         PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve İTALYA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ

·         PANORAMİK ROMA, FLORANSA, MİLANO veVENEDİK ŞEHİR TURLARI

·         NAPOLİ – CAPRİ-SİENA –PİSASAN GİMİGNANO  –MURANO – BURANO -VERONA- GARDA

·         SİRMİONE     TURLARI

·         ROMA’DA 1 GECE 4* BARCELO ARAN PARK

·         NAPOLİDE 1 GECE

·         MİLANODA 1 GECE

·         FLORANSA/MONTE CATINI’DE 2GECE 4* AMBASCİATARİ

·         VENEDİK PADOVA 1 GECE 4* MİLANO  OTELDE  ODA KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ KONAKLAMA

.         BOYACIOGLU TURİZM REFAKETİ

[/icon_list]
 

·         AKŞAM YEMEKLERİNDE ALINACAK İÇECEKLER

·         ÖĞLE YEMEKLERİ

·         TUR BOYUNCA MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

·         OTELLERDEKİ EKSTRA HARCAMALAR

·         VİZE ÜCRETİ  YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR.

·         CAPRİ ADASI ÇIKIŞ ÜCRETİ 11 €

·         SEYAHAT SİGORTASI  (15 €)

·         YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (150 TL)

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI :1349 €