Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

MUĞLA & İZMİR ÇIKIŞLI MEDENİYETLER BEŞİĞİ TURU

(18-22 Eylül 2024)

BAMBAŞKA BİR TUR

17.999 TL
  • Yurtiçi Turlar

DOĞUNUN İNCİLERİ TURU

18-22 EYLÜL 2024

4 GECE 5 GÜN

ELAZIĞ – MALATYA– TUNCELİ – BİNGÖL-MUŞ – AHLAT- DOĞU BEYAZIT –VAN

18-09-2024  Çarşamba : İzmir Malatya –Elazığ

İzmir Adnan Menderes havalimanı Sun Ekspress  Kontuarında saat 05:10 da buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından  Sun Ekspress  Hava Yolları ile saat 06:10 uçuşumuz ile yaklaşık 1,45 dakikalık keyifli bir uçuş sonrası Malatya Havalimanı’na ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek öncelikle yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından kayısı ile ünlü şehrimizi keşfetmeye başlıyoruz. Sırasıyla Atatürk Evi tarihi Malatya evlerinin bulunduğu Beş Konaklar mevkii Türkiye’deki tek fotoğraf makinası müzesini ve eski Malatya’yı (Battal Gazi) görüp   kayısı ve yan ürünlerinin satıldığı Şire pazarın da alış-verişlerimizi yapıp aracımıza binerek Elâzığ’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte panoramik olarak sırasıyla; Selçuklu eseri olan Ulu Cami, Arap Baba Türbesi, Şefik Gül Kültür Evi’ni  gördükten sonra  otelimize gidiyoruz akşam yemeğimiz ve konaklamamız Elâzığ’daki  otelimizde olacaktır.

19-09-2024  Perşembe :Elazığ – Tunceli

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Pertek yolu üzerinde Pertek Feribotuna binerek Tunceli’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Feribot yolculuğu sonrasında Pertek ilçesinde bulunan Pertek Kalesi’ni panoramik olarak görüp, feribotumuzdan indikten sonra 1:30 dakikalık yolculuğumuzla  Munzur yaylasını çok etkileneceğiniz dağların içinden gözelerde bol bol fotoğraflarımız çekildikten sonra Öğle yemeklerimizi alıp kısa mesafede olan  Ovacık kasabasına giderek kooperatif yöresel organik ürünleri alıyoruz alış veriş  sonrası muhteşem manzaralar eşliğinde Munzur Çayını seyrede seyrede  Tunceli merkeze varıyoruz.  Kısa bir şehir turumuzun ardından  otelimize yerleşiyoruz  kısa bir dinlenmenin ardından yöresel menülü akşam yemeği için restoranımıza gidiyoruz.

20-09-2024 Cuma : Tunceli- Bingöl –Muş-  Ahlat -Van

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Yolumuza  öncelikle Bingöl’e gidiyoruz  Bingöl şehir turumuzu aracımızla tamamlayıp sabah kahvelerimizi yudumladıktan sonra  Çok Popüler olan ve Türkiye’de tek  Yüzen Adalar Tabiat Anıtı  olarak  yer alan ve uzun tarihinde Hititler, Urartular, Asurlar, Medler, Persler, Osmanlılara kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Solhan ilçesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle keyifli bir günübirlik gezi fırsatı sunuyor. Çevresi karlı dağlarla çevrili çevrelenen ilçede Yüzen Adaları görünce kesinlikle ayrılmak istemeyeceksiniz   Ardından  Burası Muş tur  yolu yokuştur giden gelmiyor dizeleri ile meşhur İlimiz Muş’a varıyoruz Öncelikle yöresel menülü öğle yemeğimizi alıp   Ahlat`a hareket ediyoruz. Yetiştirdiği mimar ve ahşap ustalarıyla Anadolu sanatı içerisinde önemli bir yere sahip olan Ahlat`ta bulunan Selçuklu Mezarlığı, dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olup, mezarlıkta bulunan mezar taşları ölçü ve üslup açısından anıt özelliğine sahiptir. Mezar taşları üzerinde dünyada eşine rastlanmayan motifler bulunmaktadır. Ayrıca her biri anıt özelliği taşıyan mezarlar, Türk sanatı ve kültür tarihinin 800 yıllık belgeleridir. Ahlat mezar taşlarının yanı sıra Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet gibi kümbetleri ve bu kümbetlerin üzerindeki süslemeleriyle de özel bir yere sahiptir. Bu kümbetlerin de gezilmesinin ardından dünyaca ünlü Ahlat Bastonları`nın yapıldığı bastoncuları gezdikten sonra Van Merkeze dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız    otelimizde.

21-09-2024  CUMARTESİ  DOĞU BAYAZİT & MURADİYE ŞELALESİ &  İSHAKPAŞA SARAYI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Doğu Beyazıt’a doğru hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan,  Van Kedi evini ziyaret ediyoruz jakuzili havuzlu villalarını da  kedilerimizin fotoğraflarını çektikten sonra özel mamaları ile besleyip aracımıza binerek  çay kahve molası için Muradiye  Şelalesinde mola veriyoruz  meşhur doğal asma köprüden geçerek, sade güzelliği ile göz kamaştıran bu büyüleyici yerde, şelalenin akışını izlerken Şelalesinde sabah kahvelerimizi yudumluyoruz.  Osmanlılarla Safevi Devleti arasında olan Çaldıran Savaşı’ nın yapıldığı ovayı geçip panoramik olarak Tendürek Volkanik Dağı’nın sönmüş lavlarını 2644 rakımda fotoğraflayıp,  görkemli AĞRI DAĞI (Ararat) manzarası eşliğinde Doğu Bayazıt’a varıyoruz.  Öncelikle, Topkapı Sarayı’ndan sonra ikinci büyük yapılar topluluğu olan ve Lale Devrinin en büyük anıtsal yapısı olarak kabul edilen, yapımı 99 yıl süren İshak  Paşa  Sarayı’ nı geziyoruz. Gezimizin ardından Öğle yemeğimizi alıp yöreye özgü halı ve kilimlerin en güzel örneklerini göreceğimiz Kilim Mağazalarını ziyaret ettikten sonra aracımıza binerek  Van Şehir merkezine doğru yolculuğumuz ardından   Van’ımızın tarihini daha iyi anlayabilmek için yeni açılan Van Müzesini Rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz ardından  Van Kalesine geçip muhteşem kalemizi  gezmeye başlıyoruz  Kalede göreceğimiz Van evini ve Urartu yazılarının fotoğraflarını  çekip aracımıza binerek  otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimizle Van yöresel ürünler almak için mağazamıza gidiyoruz,

22-09- 2024 PAZAR    Van Kahvaltısı & İzmir

Sabah otelimizden valizlerimizi aracımıza koyarak meşhur   Van Kahvaltısını almak için Restoranımıza  gidiyoruz Keyifle yapacağımız sabah  kahvaltının ardından  Meşhur yörede ün salmış Urartu medeniyetine ait motif ve figürlerin “Savat” adı verilen özel süsleme tekniğiyle işlendiği Gümüş takılar bakmak ve alış veriş için mağazamıza gidiyoruz, alışverişin ardından aracımızla Van  Ferit Melen Havalimanına gidiyoruz Sun Express Havayollarının 13:25 uçağıyla hareket ederek  İzmir’ e doğru yola çıkıyoruz, saat 15:50’ de  varışımızın ardından aldığımız noktalara geri bırakıyoruz

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

********TURLARIMIZDA ARAÇTAKİ KOLTUK NUMARASI KAYIT ESNASINDA ÖDEMEYİ YAPTIĞINIZDA VERİLMEKTEDİR *************

*****OTELLERDE  3 KİŞİLİK ODALARDA EK YATAK ATILMAKTADIR  ORJİNAL YATAK KADAR KONFORLU DEĞİLDİR  *****

******* Kredi kartların da İş bankasına 2 taksit, Bonus’a 2 Taksit fırsatı *******

·         İzmir-Elazığ-Van-İzmir Sun Express uçak bileti

·         Lüks otobüsle tüm program  ulaşım

·         Malatyada Kahvaltı

·         Yöresel Van Kahvaltısı

·         4 Öğle yemeği

·         4* Otelde 4 gece Y.P Konaklama

·         Kokartlı Rehberlik hizmeti

·         Boyacıoğlu Tour Refakati

·         Zorunlu Türsab seyahat sigortası

·         Pertek Feribot Ücreti

·         Müze, ören yeri giriş ücreti

·         Havalimanı Gidiş ve Dönüş Transfer Ücreti

·         Ödemiş –Tire-Bayındır-Torbalı  Aynı Noktadan

·         İzmir içi 15 kişi üstü Ücretsizdir

·         Muğla –Aydın- 25 kişi üstü Ücretsizdir

·         Yemekler de alınacak içecekler

·         Dönüş günü öğle yemeği ve Akşam yemeği

·         Otelde mini bar ve ekstra harcamalar

İKİ KİŞİLİK ODA DA KİŞİ BAŞI: 17.999 TL

  Tek kişi farkı :4.999,.00 tl

 

 

******** Bu turumuzda kademeli fiyat artışı vardır.********