Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

KAPADOKYA TURU

(26-28 Temmuz 2024)

4399 TL
  • Yurtiçi Turlar

KAPADOKYA TURU

26-28 TEMMUZ   2024

5* CROWNE PLAZA OTELDE KONAKLAMALI

HER ŞEY DAHİL

(Göreme Açık Hava Müzesi – Yeraltı Şehri- Zelve-Paşabağları-Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)   Onyx Atölyeleri- Çömlek Atölyeleri- Asmalı Konak-Turasan Şarap Fabrikası)

 

12 Temmuz 2024  : Akşam buluşma  noktalarımızdaki  Boyacıoğlu Turizm aracında buluşarak  yola çıkıyoruz yollarda vereceğimiz molalarla birlikte,

13 Temmuz 2024  : Sabah saatlerinde Kapadokya’ya varıyoruz öncelikle Anadolu’nun en uzun nehri olan Kızılırmak’ın yanı başında bulunan Avanos da yapacağımız sabah kahvaltısının ardından  aracımıza binerek Güzel Atlar Diyarı Kapadokya bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Bölgeyi tanımaya öncelikle Kapadokya’nın gizemini daha da arttıran yer altı  şehri 7 kat altında yaşamanın mucizevî yanlarını görmek için yer altı şehrine gidiyoruz yer altı şehrini gezerken çok etkileniyoruz. Ardından çok yakınında olan  Paşabağlarına giderek öncelikle Müze girişlerimizi tamamlayıp  ikili ve üçlü Peribacalarında kısa bir yürüyüş yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüp bol bol fotoğraflarımızı çekildikten sonra  aracımıza geçiyoruz. Hayal vadi olarak adlandıran  bölgedeki Deve ,Yunus Balığı ,Napolyon Bonapart’ın şapkası gibi muhteşem görüntülere  hayran kalacağınız vadimizde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından aracımız ile  Derler ki ‘’Kör bile bulur Avanos’un yolunu, çanak çömlek kırıntılarından.’’ işte böyle bir  kültürün oluştuğu bu noktada çanak-çömlek atölyelerini gezip muhteşem sunum eşliğinde  çamurun nasıl bir işçilik ile bambaşka bir hale geldiğini gördükten sonra  alışverişlerimizi tamamlayıp çok yakınında bulunan  Bölgeye Has Onix taşından yapılan ürünleri gözlemliyoruz ardından  imkânı bulduktan sonra  aracımıza binerek yola Göreme Açık Hava Müzesi`ne hareket ediyoruz. Nevşehir sınırları içindeki Göreme kasabasında bulunan açık hava müzesinde, MS 4.yy dan 13.yy a kadar aktif bir şekilde kullanılmış olan, birbirinden güzel duvar resimleriyle süslü kaya oyma manastır ve kiliselerinden Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Karanlık Kilise gibi önemli yapıları rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. Gezimiz esnasında bol bol fotoğraflarımızı çekildikten sonra yerel satıcıların bölümden geçerek aracımıza binerek Bölgenin en son açılan 5* Crowne  Plaza otelimize  gidip  odalarımıza yerleşiyoruz.   Açık büfe şeklinde sunulan akşam  yemeğimizi  alıp  dileyen misafirlerimizle (20 katılımcı olur ise  ekstra)  olarak muhteşem Türk gecesine gidiyoruz. Konaklamamız otelimizde.

14 Temmuz 2024 : Sabah dileyen misafirlerimiz ekstra olarak acentamızın organize ettiği  ‘’Balon turuna yada Safari turuna katılabilirler ‘’ otelde alınan geç açık büfe geç kahvaltı sonrası . Aracımıza binerek valizlerimizi yerleştirip  bir dönem herkesi televizyon başına kilitleyen dizinin çekildiği Asmalı Konağa gidip fotoğraflarımızı çekilip  çok yakında olan  ve Turasan Fabrikası’nda alış verişlerimizin ardından aracımıza binerek sadece Kapadokya bölgesinde yapılan ve inanılmaz lezzet olan sütle kavrulmuş kabak çekirdeklerimizi alıyoruz.  Burada ikramımız olan çaylarımızı yudumladıktan sonra Kapadokya’yı arkamızda bırakarak Aksaray’a doğru yola çıkıyoruz  muhteşem manzaralar eşliğinde Aksaray’a varışımızla birlikte restoranımızda alacağımız öğle yemeğinin ardından yolda vereceğimiz molalar eşliğinde   Afyon Kolaylı  Tesislerine varışımızla birlikte  yapacağımız  Sucuk Lokum alışverişlerinin ardından  keyifli süren yolculuğumuzun sonrasında aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİYORUZ****

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDAKİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

*****OTELLERDE  3 KİŞİLİK ODALARDA EK YATAK ATILMAKTADIR  ORJİNAL YATAK KADAR KONFORLU DEĞİLDİR  *****

******* Kredi kartlarında İş bankasına 2 taksit, Bonus’a 2 Taksit fırsatı *******

 

Otobüsle  Kapodokya –  İzmir  ulaşım

Kapadokya ’da Kahvaltı

Kapadokya’da Öğle yemeği

Kapadokya 5* Otelde 1 gece Konaklama

2’nci Gün Öğle Yemeği

Boyacıoğlu Tur Refakati

Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası

Otellerdeki mini bar ve ekstra harcamalar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Yemeklerde alınacak içecekler

Dönüş Günü akşam Yemeği

Balon Turu

Safari Turu

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:  4.399 TL

TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI : 1599 TL 

İki yetişkin yanında

0-5 Yaş: 1999 TL
06-11 Yaş: 2599 TL

 

******** Bu turumuzda kademeli fiyat artışı vardır.********