Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

EN GÜZEL ZAMANINDA MUHTEŞEM VAN TURU

(19-21 Ağustos 2024)

10.999 TL
  • Yurtiçi Turlar

EN GÜZEL ZAMANINDA MUHTEŞEM VAN TURU

19-21 AĞUSTOS 2024

DOĞU BAYAZIT –İSHAK PAŞA SARAYI – AKDAMAR ADASI – MURADİYE ŞELALESİ 

19 AĞUSTOS  2024;

Sabah Boyacıoğlu Turizm aracında buluşarak yola çıkıyoruz (Aynı Noktadan 15 kişi olması dahilinde transfer yapılmaktadır Diğer türlü buluşma yerimiz Havalimanıdır ) Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde  Check-in işlemlerimizi tamamlayarak Sun  Express  Hava Yollarına ait uçağı ile saat 10:50’ da e hareket ediyoruz ve saat 12:55 de Van Ferit Melen Havalimanına iniyoruz. Hava limanında bizi bekleyen aracımıza yerleşip, kısa bir yolculuğun ardından meşhur İnci Kefal menülü öğle yemeğimizi almak için  restaurantımıza gidiyoruz  Yemeğimizin  ardından   Akdamar Adasına ‘na grubumuza özel  tekne ile  geçiyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan Akdamar  Kilisesini ’ ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra fotoğraflarımızı çekilip çay kahve molamızın ardından  teknelerimize binerek   anakaraya geçip aracımıza binerek bu muhteşem şehri tanımak için  Van Kalesine gezmeye başlıyoruz Gezimiz esnasında Argişti Mezar Odasını ve Van Kültür Evini , görüp bu muhteşem kaleyi arkamızda bırakarak aracımıza binerek , Van  şehir  merkezde  olan  5* Elite World Hotel’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimizle Van sokaklarını dolaşmaya başlıyoruz  Öncelikle  Geri dönüşüm sokağı ,Kafes ,Şemsiye ve Sanatçılar sokağını görüp bol bol fotoğraflarımızı çekildikten sonra konaklamamız otelimizde ..

20 AĞUSTOS 2024

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Doğu Beyazıta doğru  hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan,  Van Kedi evini ziyaret ediyoruz Jakuzili havuzlu villarınıda  kedilerimizin fotoğraflarını çektikten sonra özel mamaları ile besleyip aracımıza binerek  çay kahve molası için Muradiye  Şelalesinde mola veriyoruz  meşhur doğal asma köprüden geçerek, sade güzelliği ile göz kamaştıran bu büyüleyici yerde, şelalenin akışını izlerken Şelalesinde sabah kahvelerimizi yudumluyoruz.  Osmanlılarla Safevi Devleti arasında olan Çaldıran Savaşı’ nın yapıldığı ovayı geçip panoramik olarak Tendürek Volkanik Dağı’ nın sönmüş lavlarını 2644 rakımda fotoğraflayıp,  görkemli AĞRI DAĞI (Ararat) manzarası eşliğinde Doğu Bayazıt ‘ a varıyoruz.  Öncelikle, Topkapı Sarayı’ ndan sonra ikinci büyük yapılar topluluğu olan ve Lale Devrinin en büyük anıtsal yapısı olarak kabul edilen, yapımı 99 yıl süren İshak  Paşa  Sarayı’ nı geziyoruz. Gezimizin ardından Öğle yemeğimizi alıp yöreye özgü halı ve kilimlerin en güzel örneklerini göreceğimiz Kilim Mağazalarını ziyaret ettikten sonra aracımıza binerek  Van Şehir merkezine doğru yolculuğumuz ardından  5* Elite World   otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimizle Van yöresel ürünler almak için mağazamıza gidiyoruz.

21 AĞUSTOS 2024;

Sabah otelimizden valizlerimizi aracımıza koyarak Meşhur Van Kahvaltısını almak için Restaurantımıza gidiyoruz Keyifle yapacağımız sabah  kahvaltının ardından   yörede ün salmış Urartu medeniyetine ait motif ve figürlerin “Savat” adı verilen özel süsleme tekniğiyle işlendiği Gümüş takılar bakmak ve alış veriş için mağazamıza gidiyoruz, alışverişin ardından   aracımızla Van  Ferit Melen Havalimanına gidiyoruz Sun Express Havayollarının 13:25 uçağıyla hareket ederek  İzmir’ e doğru yola çıkıyoruz, saat 15:50’ de  varışımızın ardından Başka bir Boyacıoğlu Turunda Buluşmak Üzere vedalaşıyoruz

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

********TURLARIMIZDA ARAÇTAKİ KOLTUK NUMARASI KAYIT ESNASINDA ÖDEMEYİ YAPTIĞINIZDA VERİLMEKTEDİR *************

*****OTELLERDE  3 KİŞİLİK ODALARDA EK YATAK ATILMAKTADIR  ORJİNAL YATAK KADAR KONFORLU DEĞİLDİR  *****

******* Kredi kartların da İş bankasına 2 taksit, Bonus’a 2 Taksit fırsatı *******

*************************TURLARIMIZDA KADEMELİ ARTIŞ VARDIR ******************************************************

İzmir-Van-İzmir Sun Express uçak bileti

Lüks otobüsle tüm program  ulaşım

Yöresel Van Kahvaltısı

2 Öğle yemeği

5* Otelde 2 gece Y.P Konaklama

Akdamar adası tekne ile gidiş dönüş

Kokartlı Rehberlik hizmeti

Boyacıoğlu Tour Refakati

Zorunlu Türsab seyahat sigortası

Müze, ören yeri giriş ücreti

Yemekler de alınacak içecekler

Dönüş günü öğle yemeği ve Akşam yemeği

Otelde mini bar ve ekstra harcamalar

TUR ÜCRETİ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  : 10.999,00 TL

TEK KİŞİ FARKI   : 2.499.00 TL

0 – 6 yaş Çocuk : 8.249.00 TL

6-11 Yaş Çocuk : 9.249,00 TL