Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

BOYDAN BOYA BATI-DOĞU KARADENİZ & BATUM TURU

(05-11 Eylül 2024)

EN GÜZEL ZAMANINDA

19.499 TL
  • Yurtiçi Turlar

BOYDAN BOYA BATI-DOĞU KARADENİZ & BATUM TURU

İKİ ÜLKE TEK TUR

BOLU (ABANT)AMASRA -SAFRANBOLU-KASTAMONU-SİNOP-SAMSUN-RİZE-TRABZON-BATUM -AYDER-UZUNGÖL

GİDİŞ OTOBÜSLÜ DÖNÜŞ UÇAKLI

05-11 Eylül 2024

HER ŞEY DAHİL EKSTRASIZ

05.09.2024:

Boyacıoğlu Turizm aracında buluşarak yola çıkıyoruz, yolda vereceğimizin molaların ardından;

06.09.2024:

Sabah saatlerinde muhteşem Abant’a varıyoruz öncelikle yapacağımız kahvaltımızın ardından Abant’ta  Tabiat parkında vereceğimiz  serbest zamanda göl kenarında fotoğraflarımızı çekilip aracımıza binerek Devrek’e  doğru yola çıkıyoruz, Bastoncular Çarşısı’ndaki alışveriş molasının ardından Fatih Sultan Mehmet’in lalasına dönerek “Lala, Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?” (“Çeşm-i Cihan”, dünyanın gözü, göz bebeği ) dediği Amasra’ya varıyoruz. Amasra çarşı gezimizin ardından ilçeye özgü süslenmiş salatalarımızla birlikte  balık menülü öğle yemeklerimizi yiyip Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra Müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Safranbolu’da öncelikle bu muhteşem kasabamızı gezdikten sonra yöreye has imalat yapan  mağazaya gidip  Safranbolu’nun en meşhur lokumlularının  tadına bakıp, alışverişini yapıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Safranbolu’daki  İmren Lokum Konakları & Elif Hanım Konakları  otelimize  gidip   akşam yemeklerimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen konuklarımız çarşıyı gezebilirler .

07.09.2024:

Sabah kahvaltımızın ardından Safranbolu’da bulunan Yörük Köyü’ne gidip köy içinde kısa bir yürüyüş yaparak meşhur konağa gidip köyü ve konağı geziyoruz vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Kastamonu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,45 dakikalık yolculuğumuzdan sonra Kastamonu şehir merkezine gidip ilk önce  Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı, Nasrullah Köprüsü, Nasrullah Meydanı ve Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’nı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz, yemek sonrası Kastamonu çekme helvasını alıp aracımıza binerek Sinop’a doğru yola çıkıyoruz. Sinop’a varışımızla birlikte öncelikle Sinop Cezaevi’ni gezdikten sonra yürüyerek çok keyifli Sinop çarşısını geziyoruz. Devamında  Dolunay  Otelimize  gidip odalarımıza yerleştikten sonra vereceğimiz serbest zamanın ardından lobide buluşup Sinop’un meşhur mantısını yemek için restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrası serbest zamanda Sinop’a has maket tekne (Kotra) alışverişini yapabilirsiniz.

08.09.2024:

Sabah yapacağımız kahvaltının ardından aracımıza binerek Bafra Yolu üzerinden Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Uygun yerlerde verilen molaların ardından öğle saatlerinde Samsun’a ulaşıyoruz. Öncelikle Samsun’un simgesi olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün at figürlü heykelinin önünde hatıra fotoğrafı çekiliyoruz daha sonra yürüyerek balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde Atatürk ve 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi ve İlk Adım Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra aracımıza binip  Milli Mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı bu Atatürk şehrinde Bandırma Vapuru’nun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş Parkı’na gidiyoruz. Bu alanlarda vereceğimiz serbest zamandan sonra Amisos tepesine çıkıp öğle yemeğimizi meşhur Samsun pidesini yedikten sonra aracımıza binerek Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz yaklaşık 1.45 dk yolculuktan sonra deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkmak için  teleferik biniş noktasından biletlerimizi alıp teleferiğe binip zirveye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Burada çaylarımızı yudumladıktan sonra akşam yemeğimiz ve konaklamamız için  Ordu’nun en güzel oteli Anemon Ordu ‘ya gidiyoruz. www.anemonordu.com.tr

09.09.2024:

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltının ardından aracımıza biniyoruz. Giresun’dan geçip fındık ve çay alışverişi için Tirebolu’da vereceğimiz serbest zamanın ardından 2:15 dk yolculuğumuzdan sonra Trabzon gezimiz başlıyor. İlk önce Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248–1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında  cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Trabzon’un meşhur telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra; alışverişlerimizi yapıp aracımıza binerek yöresel menülü ve meşhur Akçaabat köfteli öğle yemeğimizi  almak için restoranımıza  gidiyoruz. Yemeklerimizi aldıktan sonra  Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Daha sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz bizi bekleyen minibüslere binerek inanılmaz güzel yolculukla Manastıra ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra aşağıya inip  otobüsümüze binerek   Dedeman Park otelimize gidiyoruz. (www.dedeman.com/oteller/park-dedeman-trabzon)   Odalarımıza yerleştikten sonra  akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde olacaktır.

10.09.2024 :

Sabah açık büfe kahvaltıdan sonra  aracımıza binerek  Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan  çay fabrikasından alışverişlerimizi yaparak çok güzel olan başka bir yaylamız  Uzun göle gidiyoruz. Yaylaya varışımızın ardından fotoğraf ve yürüyüş için serbest zaman veriyoruz keyifli ve bol oksijenli yaylamızdan  ayrılıp  kısa bir yolculuğun ardından  öğle yemeklerimizi aldıktan sonra inanılmaz bir heyecan için  Ardeşen’den geçip Çamlı Hemşin yolunda Zipline ,Salıncak ve Rafting için mola veriyoruz .Bu adrenalin yüklemesinden sonra Arhavi, Hopa ilçelerini görerek sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımızla geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi’ni dışarıdan görerek şehir merkezine doğru devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde göreceğimiz ters restorandı fotoğraflayıp şehir merkezi turumuza kısa bir yürüyüşle devam ediyoruz. Orta Camii, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı’nı, Medaa Heykeli’ni ve altın rengi olan  Poesidon Heykeli’ni ve 625 sandalyeli,125 yıllık geçmişe sahip opera binasını görüp denizin yanından yapacağımız yürüyüşle birlikte Ali & Nino aşkını simgeleyen hareketli heykelde fotoğraflarımızı çekildikten sonra aracımızla sınır kapısından geçip Ayder’deki  Kaçkar Resort  Otelimize gidiyoruz Odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde olacaktır.

11.09.2024 :

Sabah yapacağımız  kahvaltıdan sonra  öncelikle Gelin Tülü Şelalesi’nde fotoğraflarımızı çekilip  vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımızda buluşarak yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde restoranımızda alacağımız öğle yemeğinin ardından  Rize Bezi alışverişlerimizi yapıp kısa yolculukla meşhur Sürmene bıçakları alışverişlerimizi  yapıyoruz.  Trabzon Havalimanına giderek Sun Express hava yollarına ait  20:40 uçağı ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İzmir havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek aldığımız noktalara bırakarak  başka bir  Boyacıoğlu Turizm  gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

******Başka bir Boyacıoğlu Turizm Turunda Buluşmak üzere ***********

*****Alım Noktalarımızdan İzmir içine aynı noktadan 15 kişi  Muğla Atatürk Stadyum Önüne 25 kişi olmak kaydı ile yapılmaktadır Diğer türlü Buluşma Noktamız Ege Üniversitesi Acil’dir.

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDAKİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

********TURLARIMIZDA ARAÇTAKİ KOLTUK NUMARASI KAYIT ESNASINDA ÖDEMEYİ YAPTIĞINIZDA VERİLMEKTEDİR *************

*****OTELLERDE  3 KİŞİLİK ODALARDA EK YATAK ATILMAKTADIR  ORJİNAL YATAK KADAR KONFORLU DEĞİLDİR  *****

 

Trabzon arası Lüx Otobüsle Ulaşım

5 gece Otellerde Y.P Konaklama

6 Öğle Yemekleri

Abantta Kahvaltı

Rehberlik Hizmeti

Araç İçin İkramlar

Trabzon-İzmir Uçak bileti

Türsab Seyahat Sigortası

Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücreti

Batum Yurt Dışı Çıkış Harcı

Otelde ve Öğle yemeklerindeki alınacak İçecekler

Boztepe Teleferik Ücreti

Sümela Manastırı Girişi ve Minibüs  Çıkış ücreti

Son gün Dönüşte Akşam Yemeği

Kişisel Harcamalar

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 19.499 TL   

Tek Kişi farkı : 5.799 TL

İki Yetişkin Yanında Olmak Şartıyla ;

0-6 yaş     :   12.499 TL

06-11 yaş : 15.999 TL