Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

MUHTEŞEM ERZURUM & KARS TURU   

(07-09 OCAK 2022)

1999 TL
  • Yurtiçi Turlar

MUHTEŞEM ERZURUM- KARS TURU   

ÇILDIR GÖLÜ (KIZAK TURU) ANİ HARABELERİ SARIKAMIŞ

07-09 OCAK 2022

(CUMA- PAZAR)

DOĞU EKSPRESS TRENİ İLE

07 OCAK 2022  CUMA   

Sabah Boyacıoğlu Tour aracında buluşarak yola çıkıyoruz Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’ne varışımızla birlikte check-in işlemlerimizi yapıp  Sun Express havayollarına ait uçağı ile saat 10:05 de Erzurum’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Erzurum’a varıyoruz Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek Çifte Minareli Medrese ,Ulu Cami Yakudiye Medresesi görüp öğle yemeğimizi almak için restaurantımıza giderek müthiş Çağ kebaplarımızı alıyoruz Yemeğimizin ardından aracımıza binerek Erzurum Tren garına giderek saat 15:28 deki Doğu Ekspress Trenine biniyoruz yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzda inanılmaz fotoğraflar çekip Manzaranın keyfini sürüyoruz Kars tren Garına varışımızla birlikte aracımıza binerek 4* Winter City Otelimize  gidiyoruz akşam yemeğimizi otelimizde alıp odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

08 OCAK  2022 CUMARTESİ

Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. Çıldır’ da ilk olarak öğle yemeğimizi için restaurantımıza gidip gölün kendi balığı olan Sarı Balıklı menümüzü alıyoruz Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars merkezde gravyeri tadımı ve alımı için mola veriyoruz molanın ardından  otelimize gidip kısa bir dinlenmenin ardından  Akşam yemeğimiz için lobide buluşarak  Kars’ın meşhur Kaz menülü yemeğimizi restaurantımızda alıyoruz yemek sonrası Karsın meşhur Kafkas Halk Dans Gösterisi programına izliyoruz.   Yemek sonrası konaklamamız  4* Winter City  Otelimizde .

09 OCAK 2022    PAZAR     

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında valizlerimizi aracımıza koyup  Muhteşem şehir Karsı gezmek için şehir merkezine gidiyoruz Gezimiz boyunca Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, gördükten sonra aracımıza binerek Karsın en etkileyici müzesi olan Kanlı Tabya gidiyoruz müze gezimizin ardından aracımıza binerek  Kars havalimanına gidip Sun Express havayollarına ait  saat 12:45 deki uçuşu ile İzmir Adnan Menderes havalimanı doğru uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz  2 saatlik  yolculukla İzmir’e  varıyoruz

 

************ Başka bir Boyacıoğlu Turizm Turunda Buluşmak üzere vedalaşıyoruz***********

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

İzmir – Kars – İzmir Uçak Bileti

Havalimanı Transferi

Doğu Ekspres Pulman Koltuk Ücreti

Gezi boyunca özel Otobüs

Çıldır gölü Kızak turu

4* Otelde  1 Gece  O.K  konaklama

4* Otelde  1 Gece Y.P. konaklama

2  Öğle Yemeği

Yöresel menülü 1 akşam yemeği

Rehberlik Hizmeti

Kafkas Halk Dansları Gösterisi

Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası

Boyacıoğlu Tour Refakati

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Yemekler de alınacak içecekler

Oteldeki ekstra harcamalar

Dönüş günü öğle ve akşam yemeği

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 1999 TL