Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

MUHTEŞEM DOĞU EKSPRESS KARS TURU

(28 Şubat-03 Mart 2024)

Turumuz Başlamıştır

-
  • Yurtiçi Turlar

MUHTEŞEM KARS TURU

TURİSTİK DOĞU EKSPRESS 2 KİŞİLİK YATAKLI VAGONDA KONAKLAMA AYRICALIĞI

GİDİŞ UÇAKLI DÖNÜŞ DOĞU EKSPRES TURİSTİK  TRENİ İLE 

4*  WİNTERCİTY OTEL KONAKLAMALI

ERZURUM // KARS // ÇILDIR GÖLÜ (KIZAK TURU) // ANİ HARABELERİ //  SARIKAMIŞ //KEMALİYE //DİVRİĞİ// SİVAS

ULTRA HERŞEY DAHİL EKSTRASIZ TUR

28 ŞUBAT-03 MART 2024 

28 Şubat  2024  Çarşamba  İzmir –Erzurum- Kars   S Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalin de Sunexpress check-in önünde buluşuyoruz. check-in işlemlerimizi yapıp  Sun Express havayollarına ait uçağı ile saat 09:40 de Erzurum’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Erzurum’a varıyoruz Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek Çifte Minareli Medrese ,Ulu Cami Yakudiye Medresesi görüp öğle yemeğimizi almak için restoranımıza giderek müthiş Çağ kebaplarımızı alıyoruz Yemeğimizin ardından meşhur Oltu taşları ve teşbihçilerin olduğu Taşhana giderek alış verişlerimizi yapıp aracımıza biniyoruz yaklaşık 2:30 dakika sürecek yolculuğumuzun Karsın en son açılan oteli 4* Wintercity otelimize gidiyoruz Odalarımıza yerleştikten sonra kısa bir dinlenmenin ardından .akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

29 Şubat 2024 Perşembe  Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek Göreceğimiz yerler arasında Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, gördükten sonra Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateş gede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit ardından 4* Wintercity otelimize gidip kısa bir dinlenmenin ardından. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

01 mart 2024 Cuma  Sabah geç kahvaltımızın ardından valizlerimizi aracımıza teslim ediyoruz.Aracımıza binerek Karsın Uludağ’ı olan Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz yolumuzun üzerindeki bulunan Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Kısa bir mesafede olan Sarıkamış kayak merkezine gidip. Vereceğimiz serbest zamanda teleferiklere binerek muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz, Serbest zamanın ardından aracımızda buluşup Kars şehir merkezine gidiyoruz Şehir merkezinde Yapacağımız yöresel alışveriş ve tadımların ardından aracımıza binerek buluşup Kars’ın meşhur Kaz menülü yemeğimizi restoranımızda alıyoruz yemek sonrası Karsın meşhur Kafkas Halk Dans Gösterisi programına izliyoruz yemeğimizin ardından Tarihi Tren Garına gelerek saat 22:20 da hareket edecek olan Turistik Doğu Ekspres Trenimizde grubumuza özel kişilik Vagonumuza geçerek yerleşiyoruz Konaklamamız Kompartımanımızda

02 Mart 2024  Doğu Ekspresi Cumartesi  Sabah  saatlerinde muhteşem manzara eşliğinde uyanarak saat 06:20 de İliçe varıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslere binip Kemaliye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kemaliye ye  varışımız ile birlikte. öncelikle alacağımız sabah kahvaltısının ardından muhteşem kentimizi gezmeye başlıyoruz Tarihe ışık tutan evlerin arasından yürüyerek inanılmaz fotoğrafların ardından Bölgeye özgü Lök tatlısının tadına bakıp Dut kurusunun hikayesini dinledikten sonra  vereceğimiz serbest zamanda yöresel ürünlerimizi alıp  minibüslere binerek trenimize geliyoruz. Sivas’a Doğru yola çıkıyoruz.12:43 de Sivas’ın en güzel yerlerinden biri olan Divriğ’e ulaşıyoruz. Bizi bekleyen minibüslere binip Muhteşem eser Divriği Camisini ve Kadınlar çarşısını görüp serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi almak için restoranımıza geçiyoruz. Yöresel menülü öğle yemeğimizin ardından Trenimize geçiyoruz. Keyifli sürecek yolculukla Sivas ilçesine varıyoruz Tren Garından inerek dileyen misafirlerimizle kısa bir yürüyüşün ardından Sivas şehir merkezine turumuzu yapıyoruz ardından trene gelip Trenimize binerek Keyifli yolculuğumuza devam ediyoruz Geceleme Trenimizde(öğle yemeği geç aldığımız için akşam yemeğimiz yoktur)

03 Mart 2024 Pazar Ankara- İzmir  Sabah saatlerinde  Ankara Tren garına varıyoruz varışımızla birlikte bizi bekleyen aracımıza binerek yolda kahvaltımızı alıp İzmir’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kulada alacağımız geç öğle yemeğinin ardında başka bir Boyacıoğlu Turizm Turunda Buluşmak üzere vedalaşıyoruz

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

***TURLARIMIZDA  RESMİ KURUMLARDAN (HAVAYOLU – DEMİRYOLLARI  GELEN DEĞİŞİKLİK OLUR İSE TUR GÜZERGAHINDA DEĞİŞİKLİK YAPILACAKTIR ***

 

İzmir – Erzurum – Uçak Bileti

Kars –Ankara Doğu ekspresi 2 şer kişilik özel yataklı kompartıman konaklama

Erzurum’da Öğle yemeği

Divriği de öğle yemeği

2 Gece Kars’ta otelde Y.P Konaklama

3.Akşam Kaz menülü akşam yemeği

Rehberlik Hizmeti

Kafkas Halk Dansları Gösterisİ

Gezi boyunca özel Otobüs

Doğu Ekspres treninde Kemaliyede Sabah    kahvaltısı

Doğu Ekspres treni Divriği de öğle yemeği

Kemaliye ve Divriği minibüs ücretleri

Ankara’da Sabah Kahvaltısı

Kulada Öğle yemeği

Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası

Boyacıoğlu Tur Refakati

Otellerde ve trende ekstra harcamalar

Trende Akşam yemeği

Tüm müze ve ören yeri giriş ücreti

Yemeklerde tüm alınacak içecekler

İzmir Havalimanı Transferi

3.gün öğle yemeği

Son Gün Akşam yemeği

Çıldır gölü Kızak turu

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 16.499  TL

TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI :  9999.00 TL

0-5 YAŞ ÇOCUK :   10.999.00 TL

5-11 YAŞ ÇOCUK  15.499.00 TL

 

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35’i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 30 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35’i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50’sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50’sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin, kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagajın, otele gidildiğinde araçtan alınış ve otelden çıkıştan bagajın tekrardan araca yüklenişine kadar olan süreçte her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2’si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. Boyacıoğlu Turizm Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Boyacıoğlu Turizm’in hiç bir sorumluluğu yoktur. Boyacıoğlu Turizm sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Boyacıoğlu Turizm’in herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal, tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması, bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente’ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente’nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (3) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

 

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-24 ay Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Kuraya Göre Belirlenir. Yeni yıldan itibaren ödeme esnasında koltuk numarası seçilecektir.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Boyacıoğlu Turizm’in Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Boyacıoğlu Turizm Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Boyacıoğlu Turizm’in Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda Boyacıoğlu Tur Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

11-Boyacıoğlu Turizm Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Boyacıoğlu Turizm’in hiçbir sorumluluğu yoktur. Boyacıoğlu Turizm sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Boyacıoğlu Turizm’in herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Boyacıoğlu Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Boyacıoğlu Turizm sorumlu değildir.

17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Boyacıoğlu Turizm’de Saklıdır. Turun İptali Durumunda Boyacıoğlu Turizm İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.