Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

BASEL- COLMAR-STRAZBURG-STUTTGART TURU

(19-23 AĞUSTOS 2022)

1199 €
  • Yurtdışı Turlar

İZMİR’DEN AKTARMASIZ DİREK UÇUŞ

MUHTEŞEM ALSACE TURU (BASEL- COLMAR-STRAZBURG-STUTTGART)

19-23 AĞUSTOS  2022

1.GÜN (19 AĞUSTOS  2022) İZMİR – BASEL –MULHOUSE – COLMAR

Sabah  Boyacıoğlu Tour aracımızda buluşarak İzmir Adnan Menderes   Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde   Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Sun Ekspress Hava Yolları’nın    07:15 uçuşu ile Basele uçuşumzu  gerçekleştiriyoru Saat 09:25’de Basel Mullhouse havalimanına varış. Burada bizi bekleyen aracımız ile Mullhouse şehir turu için hareket ediyoruz. İsminin anlamı “ Değirmen Köyü” olan bu kasaba , daracık sokakları , tabelaları , sokakta oynayan çocukları ile bir Türk kasabasını andırmaktadır. Mimari açıdan ise Almanya’ya benzemektedir. Burada yapacağımız şehir turunun ardından öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Öğle yemeği molamızın ardından , Colmar’a transfer oluyor ve Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Colmar’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şarap Yolunun başkenti olarak kabul edilen Colmar’da Belediye Binası , Eski Gümrük Meydanı ve Binası , Pfister Evi , Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise “ bölgesini göreceğiz. Turumuzun ardından buradaki 4* MERCURE UNTERLINDEN COLMAR otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra  yürüyerek bu güzel şehrin keyfini çıkarabilir , gurme lezzetlerden tadabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

2.GÜN (20 AĞUSTOS  2022 ) COLMAR – HAUT KOENIGSBOURG ŞATOSU –RIBEAUVILLE – RIQUEWIHR – EQUISHEIM – COLMAR                                                    

Otelde alacağımız  kahvaltının ardında ve Alsace bölgesinin muhteşem manzaraları eşliğinde ünlü şarap yolunu keşfe çıkacağız. İlk durağımız Kuzey Fransa’nın en önemli eserlerinden biri olan Haut Koenigsbourg  Şatosu olacak. 700 metre yükseklikte bir tepeye konuşlanmış olan Şato 12.yüzyılda Hohenstaufen ailesi tarafından inşa ettirilen Şato , 15.yüzyılda Hasbourg ailesine geçmiş.1633’te terk edilen şato 1899’da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Willhhelm II von Hohenzollern’e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt tarafından restore edilmiş. Fransa’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen şatolardan biridir. Şato ziyaretimizin ardından şarap yolu en güzellerinden biri olan Ribeauville’yi ziyaret ediyor ve burada bölgenin meşhur şaraplarından tatma imkanına sahip oluyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından , bir sonraki durağımız ise 180 kilometrelik şarap yolunun en önemli kasabalarından biri olan Riquewihr .Bu köy “ Şarap bağlarının incisi “ olarak kabul edilir.Tipik Alsace bölgesi evleri, surları ve şarap mahzenleri ile ilk günkü ihtaşımını halen korumakta olan Riquewihr köyünü keşfediyor ve Colmar yolu üzerinde bulunan Fransa’nın en güzel çiçeklendirilen köyü ünvanına sahip Eguısheım’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yarı ahşap evleri , dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra , Colmar’a  geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ve Konaklama 4* MERCURE UNTERLINDEN COLMAR otelimizde.

 

3.GÜN (21 AĞUSTOS  2022) COLMAR – STRASBOURG

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Alsace bölgesinin yine çok önemli şehirlerinden biri olan Strasbourg’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Strasbourg şehir turumuza başlıyoruz.Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin olan Strasbourg bir ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış. Gutenberg matbaayı burada icat etmiş. Rouget de Lisle de 1792’de Fransa’nın milli marşı La Marseillaise’i burada bestelemiş. Hümanizmin babası olarak tanınan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe yaşamlarının bir kısmını burada geçirmişler. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan “Grande İle” ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedrali , Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz. Strasbourg’un en güzel ve ilginç semti olan Petite France ( Küçük Fransa )’dan tekneye binerek Ren Nehri’nin bir kolu olan İll Nehri’nde keyifli bir tekne turu yapacağız. Gezimiz sırasında ; Rohan Sarayı , Avrupa Parlamentosu , üstü kapalı köprü , Derici semti , görkemli yapılar 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti , Avrupa Kosneyi ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin modern binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından buradaki şehrin tam kalbinde olan 4* Hôtel Maison Rouge Strasbourg otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra  Bu güzel şehrin keyfini çıkarmak serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.GÜN (22 AĞUSTOS 2022)  METZ –NANCY – STRASBOURG

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından , Lorraine bölgesinin asil şehirlerinden biri olan Nancy’e doğru yola çıkıyoruz. 17.yüzyılın ortalarına kadar Nancy’de bugün için eski ve yeni şehir olarak adlandırılan bölgelerin arasında geniş düz bir arazi bulunmaktaydı. Lorraine Dükü Stanislas Leszczynski , bu arazi üzerine uygun bir yere görkemli bir meydan yapılması için mimar Emmanuel Here’yi görevlendirdi ve meydanın tam ortasında Stanislas’ın da bir heykeli yapıldı. Bu tarihi meydanın etrafındaki tüm yapılar UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınmıştır.Şehir turumuzda bu meydanda bulunan Belediye Binası , Opera Binası , Güzel Sanatlar Müzesi , ayrıca yine UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Alliance Meydanı , Carriere Meydanı , Sebastian Kilisesi , Pepiniere Parkı ve Dük Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin bitiminde Fransa’nın kuzeyinde Lorraine bölgesinin başkenti olan Metz’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca muhteşem manzaralar bize eşlik edecek. Metz Moselle ve Seille Nehirlerinin birleştiği yerde kurulu , 1300 yıllık tarihe sahip Roma İmparatorluğu döneminde isyancı Galyalılar’ın yaşadığı önemli şehirlerden biridir. Metz şehir turumuzda , eski şehir merkezinde St.Louis Meydanı ve Sarayı , St.Maximim Kilisesi ve Metz’in en önemli yapılarından olan  ve muazzam virayları ile ünlü St. Etienne Katedrali’ni göreceğiz. Turumuzun bitiminde Strasbourg’a geri dönüyoruz. Konaklama4* Hôtel Maison Rouge Strasbourg   otelimizde.

 

5.GÜN (23 AĞUSTOS  2022)    STRASBOURG – STTUTGART

Otelde alacağımız sabah erken  kahvaltının  ardından yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından ,Stuttgart şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte şehir gezimizde görülecek yerler arasında; Neckar Nehri, Porsche Müzesi, Mercedes Müzesi ve tarihi çarşısında alış verişlerimizi yaptıktan sonra havalimanına transferimizi yapıp Sun Ekspress hava yoları ile saat 14:45 deki uçağımıza binerek aktarmasız İzmire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz 18:40 da İzmir Adnan Menderes Hava Limanına varışımızın ardından bizi bekleyen aracımıza binerek aldığımız noktalara bırakarak başka bir Boyacıoğlu Tour da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

·         İzmir Havalimanı Transferi

·         İzmir –Basel-Stutgart-İzmir  Uçak Bileti

·         Lüks otobüsle ulaşım

·         4  Akşam Yemeği

·         4 gece Otelde YP konaklama

·         Türkçe Rehberlik hizmeti

.       Zorunlu Seyahat belgesi

·         Müze, ören yeri giriş ücreti

·         Shengen vize ücreti (Yeşil Pasaporta vize yoktur)

·         Yurt dışı seyahat sigortası 15 €

·         Oteldeki ekstra harcamalar.

·         Öğle yemekleri

·         Son gün Akşam yemeği

·         Akşam yemeğinde alınacak içecekler

.         Kişişel harcamalar

İki kişilik odada kişi başı :1199 €