Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

10 KASIM DA ATAMIZIN EVİNDEYİZ (SELANİK – METEORA – KAVALA) TURU

(08-11 KASIM 2019)

299 €
  • Yurtdışı Turlar

                    10 KASIM 2019  SELANİK ‘TE   ATAMIZIN DOĞDUĞU EVDEYİZ

 

8-11 KASIM  SELANİK – METEORA – KAVALA TURU

 

 

1.Gün: Kasım 2019 CUMA

Akşam saat 16.45’de Boyacıoğlu Turizm aracında buluşarak  yola çıkıyoruz Yolda alacağımız akşam yemeğinin ardında verilecek uygun molalarla,  , günün ilk saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’ a geçiyoruz.

2.Gün:9 Kasım 2019 CUMARTESİ İPSALA – METEORA (Kalambaka) – SELANİK

Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala, Selanik güzergâhında ilerleyerek, otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, “Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan Kalambaka-Meteora bölgesine doğru muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Öğle saatlerinde Tesalya ovasının kuzeyinde bulunan Meteora’ ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin,bugünde,yaşadığı,ortaçağ,dönemine ait görkemli Manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgile  eşliğinde,  koşullara bağlı olarak bir ya da iki manastır ziyaret ediyoruz. Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkararak turumuzu tamamlıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin Kalambaka kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben Selanik’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün:10 Kasım 2019– PAZAR // 2.GÜN: SELANİK
Sabah kahvaltısının ardından  Aziz Atamız  Mustafa Kemal Atatürk’ün  doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği , bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evine gidiyor ve evin önünde  yapılan  Anma Töreninde kendisini saygıyla anıyoruz. Tören sonrasında Selanik  şehir turumuza başlıyoruz. Hamidiye Hastanesini, Osmanlı tarihindeki ilk Jandarma Süvari Okulunu, Aristoteles Üniversitesi Kampusunu, bugün Felsefe Fakültesi olarak faaliyet gösteren Osmanlı dönemi İdadisini, Sabri Paşa Şadırvanını görerek, kentin marka ürünlerinin satıldığı mağazalarının yoğunlaştığı Tsimiski Bulvarını kat ediyoruz.Restore edilmiş yapılarıyla bugün eğlence merkezi olan eski Yağhaneler (Ladadika) bölgesini, Osmanlı dönemi Gümrük Binasını görerek, İzmir’in Kordon’unu çağrıştıran Niki (Zafer) Sahil Bulvarına çıkıyoruz. Kentin ana meydanı olan Aristoteles Meydanını görerek Selanik’in  sembolü, ünlü Beyaz Kule önünde bir fotoğraf molası veriyoruz.Büyük İskender Heykelini görerek, kentin doğusuna yöneliyoruz. Eski kentin zengin tüccar ve aristokratlarının yaşadığı ve bugün modern şehrin arasında kalmış eski, bahçeli malikâneleri görerek şehir merkezine geri dönüyoruz. Fuar alanını, Döner Kuleyi, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamını görerek ulaşacağımız şehir merkezinde alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben hareketle, Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camini, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, Vardaris Meydanını, Kral Konstantin Heykelini, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağını görerek Ziyaretimizi takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız iki kilometrelik yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camini ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, THESSALONİKİ’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesine yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz. Turumuzu tamamlıyor ve otelimize gelip kısa bir dinlenmenin ardından  tavernaları ile tüm Yunanistan’da şöhret yapmış olan Selanik ’te özgün bir Selanik Gecesi yaşamak üzere hareket ediyoruz.  Gerek yemekleri gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden müzikli bir tavernada müzikli ve danslı, eğlenceli bir gece geçiriyoruz.

 4.Gün:11 Kasım 2019 – PAZARTESİ //  SELANİK – KAVALA – İZMİR  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben hareket ediyoruz. Kuzey ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk ile Kavala’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camiini, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Kavala’dan ayrılıyor ve kurabiye alış verişimizin ardından vereceğimiz molaların ardından İpsala sınır kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free Shop’da serbest zaman veriyoruz. Yolda vereceğimiz uygun yerlerde molaların aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Başka bir BOYACIOĞLU TURİZM organizasyonunda buluşmak dileği ile…

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

·         Lüks otobüsle ulaşım

·         Araç içi ikramlar

·         1 Gün Akşam Yemeği

·         Kavalada  kahvaltı

·         Otelde 1 gece YP konaklama

·         Otelde 1 gece O.K  konaklama

·         Tavernada Eğlenceli akşam yemeği

·         Rehberlik hizmeti

·         Son gün Akşam yemeği

Zorunlu seyahat belgesi

[/icon_list]
·         Müze, ören yeri giriş ücreti

·         Shengen vize ücreti 120€ Yeşil Pasaporta vize yoktur

·         Yurt dışı seyahat sigortası 15 €

·         Oteldeki ekstra harcamalar.

·         Öğle yemekleri

Akşam yemeğinde alınacak içecekler

[/icon_list]

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI :299 €