Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

MUHTEŞEM KARS TURU   ÇILDIR GÖLÜ (KIZAK TURU) ANİ HARABELERİ SARIKAMIŞ

(05-07 Şubat 2021)

1699 TL
  • Yurtiçi Turlar

MUHTEŞEM KARS TURU   ÇILDIR GÖLÜ (KIZAK TURU) ANİ HARABELERİ SARIKAMIŞ

05-07 ŞUBAT 2021

05 ŞUBAT 2021 : Sabah Boyacıoğlu Tour aracında buluşarak yola çıkıyoruz Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’ne varışımızla birlikte c-heck-in işlemlerimizi yapıp  Sun Express havayollarına ait uçağı ile saat 07:30 de Kars’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Kars’a indikten sonra bizi bekleyen aracımıza binerek ı Muhteşem şehir Karsı gezmek için şehir merkezine gidiyoruz Gezimiz boyunca Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, gördükten sonra öğle yemeklerimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası gezimize ,aracımız binerek Karsın en etkileyeci müzesi olan Kanlı Tabya gidiyoruz müze gezimizin ardından  en son açılan oteli 4*  IşılPark  otelimize gidiyoruz Odalarımıza yerleştikten sonra kısa bir dinlenmenin ardından .Akşam yemeğimiz için lobide buluşarak  Kars’ın meşhur Kaz menülü yemeğimizi restaurantımızda alıyoruz yemek sonrası Karsın meşhur Kafkas Halk Dans Gösterisi programına izliyoruz.   ..

06 ŞUBAT 2021 :Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. Çıldır’ da ilk olarak öğle yemeğimizi için restaurantımıza gidip gölün kendi balığı olan Sarı Balıklı menümüzü alıyoruz Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars merkezde gravyeri tadımı ve alımı için mola veriyoruz molanın ardından  otelimize gidip kısa bir dinlenmenin ardından lobide buluşup akşam yemeğimiz için restaurantımıza gidiyoruz Yemek sonrası konaklamamız  4*  IşılPark  Otelimizde ..

07 ŞUBAT 2021 :Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında valizlerimizi aracımıza koyup  Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Sarıkamış kayak tesislerine gidip teleferikle yukarıya çıkıyoruz vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek  Kars havalimanına gidip Sun Express havayollarına ait  saat 16:15 deki uçuşu ile İzmir Adnan Menderes havalimanı doğru uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz  2 saatlik  yolculukla İzmir’e   varıyoruz

************ Başka bir Boyacıoğlu Turizm Turunda Buluşmak üzere vedalaşıyoruz***********

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

İzmir – Kars – İzmir Uçak Bileti

Havalimanı Transferi
Gezi boyunca özel Otobüs
Çıldır gölü Kızak turu
4* Otelde  2 Gece  O.K  konaklama
2  Öğle Yemeği
Yöresel menülü 2 akşam yemeği
Rehberlik Hizmeti
Kafkas Halk Dansları Gösterisi
Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası
Boyacıoğlu Tour Refakati

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Yemekler de alınacak içecekler
Oteldeki ekstra harcamalar
Dönüş günü öğle ve akşam yemeği

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT 1,699TL