Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

(28 Eylül -03 Ekim 2021)

2699 TL
  • Yurtiçi Turlar

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

Diyarbakır – Hasankeyf – Midyat – Mardin – Şanlıurfa – Harran – Halfeti –Gaziantep -Hatay-Adana

28 EYLÜL – 3 EKİM 2021 

 

1.GÜN:  Boyacıoğlu Turizm aracında buluşarak hareket ediyoruz. Saat 06.00 da Sunexpress  Havayolu ile İzmir’den Diyarbakır’a hareket ve saat 07.55 de Diyarbakır Havalimanına varıyoruz. Bizi bekleyen  otobüsümüze binerek öncelikle kahvaltı için Hasanpaşa hanında bulunan meşhur kahvaltıcı Mustafa’nın yerine gidiyoruz. Kahvaltının ardından yürüyerek Ulu Cami ziyaret ettikten sonra aracımıza binerek Batman ve Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz. Batman da öğle yemeği almak için restoranta uğruyoruz.Yemek sonrası ham petrol kuyularını görerek Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf’te görülecek yerler arasında Kalesini, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii ve Küçük Saray gibi mekânları gördükten sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyata varışımızn ardından Midyat Konukevini ve  ‘Sıla’ dizisinin çekildiği Geluşka Hanı, ‘Aşk bir Hayal’ ve ‘Bir Bulut Olsam’ dizilerinin çekildiği evleri geziyoruz. Gümüş işlemeciliği (Telkari) ile ünlü Midyat’ta gümüş alışverişi için serbest zaman ardından  5* Matiat otele (www.matiat.com.tr) hareket ediyoruz. Odalara yerleşme. Açık büfe akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜNAcık büfe kahvaltının ardından  Mardin’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan 1614 yıllık Mor Gabriel Manastırı geziyoruz ve bölgedeki taş işçiliğinin en güzel örnekleri baktıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Ardından öğle yemeklerimiz için restoranta gidip yemeklerimizi alıyoruz. Yemek sonrası aracımıza binerek Eski Mardin’e gidiyoruz. Sırasıyla; Sabancı ailesinin yaptırdığı müze, Hz. Muhammed’in sakalı şerifi olan Ulu Camii, yaşam ve ölümün suyla anlatıldığı Kasımıye  Medresesi, Kırklar Kilisesini, Mardin’in dar sokaklarında ve abbara denilen tünellerinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Mardin Müzesi ve özgün işlemeleri ile Büyük PTT Binasını geziyoruz. Mardin’e özgü telkari ve gümüş işçiliği, cam altı şahmeran resimleri, Mardin sabunları, enfes badem şekeri alışverişlerimiz den sonra Mardin’in özgün oteli İzala Oteline varış ve odalara yerleşme. (www.izala.com.tr) Akşam yemeğini doyumsuz Mezopotamya ovasını seyrederek  alıyoruz.

3.GÜN: Otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından Peygamberler şehri Urfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Urfa ya varışımızın ardından Hz. Eyüb (a.s) çile çektiği mağara ziyareti ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Ateşe düştüğü yer, gördükten sonra öğle yemeği için ünlü Cevahir konuk evine gidiyoruz. Yemek sonrası Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü ve Rızvaniye Camii ziyareti. Şanlıurfa’nın tarihi çarşılarında alışveriş için serbest zaman ve Eşkıya filminin çekildiği Gümrük Hanında yöreye özgü Mırra kahvesini tattıktan sonrası Balıklı Göl yanında bulunan 5* Hilton otelimize gidiyoruz http://hiltongardeninn3.hilton.com  kısa bir dinlenmenin ardından  akşam yemekli ve eğlenceli  sıra gecemizin ardından konaklamamız otelimizdedir.

4.GÜN: Açık Büfe kahvaltı sonrası  Harran’a hareket ediyoruz. Harran ovası,  konik kubbeli Harran evleri ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran üniversitesini gördükten sonra kısa bir alışveriş ve at turu için serbest zamanın ardından Birecik’te bulunan Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde nesli tükenen kelaynak sürülerini fotoğraflarını çektikten sonra bizi bekleyen özel teknemize binerek Fırat Nehri üzerinde Rum kale ve Birecik Barajının suları altında kalan köyleri görüyoruz. Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’e varışımızın ardından tarihi bakırcılar çarşısına geçiyoruz.Öğle yemeğimiz için meşhur İmama Çağdaşa gidiyoruz Yemeğimizin ardından   Serbest zaman veriyoruz. Bakırcılar çarşısından alışverişlerimizi yaptıktan sonra Gaziantep’in Zeugma MozaikMüzesine gidiyoruz.  Müze gezimizin ardından Yüzük Kalesi olarak da bilinen ve eski bir Höyük üzerine inşa Edilmiş Antep kalesine gidiyoruz. Burada Gaziantep in düşman işgalinden nasıl kurtarıldığını anlatan Panorama müzesini gezerek, Antep in kurtuluş destanını tekrar yaşıyoruz. Daha sonrasında araçlarımıza binerek otelimize doğru yola çıkıyoruz. Shımall Hotel’e varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz.  Kısa bir dinlenmenin ardından  akşam yemeğimizi  otelimizin restorantda  aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz çarşıyı gezmek için dışarı çıkabilirler.

5.GÜN: Sabah açık büfe kahvaltının ardından valizleri aracımıza yerleştirdikten sonrası aracımıza binerek zengin kültürü ile dikkat  çeken Antakya’ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehrinin kıyısında kurulan Antakya (Hatay )  Sokaklarında yürüyerek muhteşem Antakya turuna başlıyoruz, ara sokakları gezerken büyüleneceksiniz, Türk-Katolik Kilisesini görüp Tarihi Antakya Evlerini ve  Habib-i Neccar Camii gezdikten sonra Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Meşhur Uzun Çarşı da alış veriş için  serbest zaman veriyoruz Serbest zamanın ardından restaurantımıza gidip yöresel  öğle yemeğimizi alıyoruz, Yemek sonrası, aracımıza binerek Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği Harbiye’ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünlerin satıldığı çarşıyı gezdikten sonra  aracımıza binerek Adanaya doğru yola çıkıyoruz Adana’nın en güzel  oteli olan Divan otele (www.divan.com.tr ) gidiyoruz, otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

6.GÜN: Sabah açık büfe kahvaltının ardından valizleri aracımıza yerleştirdikten sonrası aracımıza binerek  Sırası ile Adana Garı, Taş Köprü, Kuru köprü Mahallesi, Tahtalı Camisi, Kemeraltı Camisi, Sabancı Cami, Bebekli Kilise, Yağ Camisi, Ulu Cami, Ramazanoğlu Köşkü ve Medresesi, Akça Mescit, Anadolu’nun ilk Türk eczanesi Gülek Eczanesi, tarihi Tepebağ Evleri, Büyük ve Küçük Saat Meydanları, eski bedesten ve çarşı bölgesi gezilerini gerçekleştireceğiz. Restorantımızda  alacağımız öğle yemeği sonrası, alış veriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Adana havalimanına gidiyoruz, Sun Express hava yollarının saat 22:15 uçuşu ile İzmir’e doğru uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz, İzmir Havalimanına varışımızınım ardından bagajlarımızı alıp havalimanında bizi bekleyen otobüsümüz ile aldığımız noktalara geri dönüyoruz.

Başka bir Boyacıoğlu Turizm Organizasyonunda Buluşmak Dileğiyle..

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

Sunexpress Havayolları Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri

İzmir-Havalimanı- Transferi

Lüks Araç ile Çevre Gezileri

Seyahat Sırasında Araç İçi İkramlar

Midyat Matiat Otelde 1 Gece YP Konaklama

Mardin İzala Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Şanlıurfa Hilton Otelde 1gece konaklama ve  Yemekli Sıra Gecesi

Gaziantep Şırahan Otelde Y.P Konaklama

Adana Divan Otelde O.K Konaklama

Halfeti’de Tekne Turu

6 Öğle Yemeği+ 1 İçecek

Zorunlu Seyahat Sigortası

Rehberlik Hizmeti

Öğle Yemeklerinde Alınacak 2.ci İçecekler

Akşam Yemekleri ve Sıra Gecesinde Alınacak İçecekler

Son gün dönüşte akşam yemeği

Program Dışı Ekstra Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 2699 TL