Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU (GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAKLI)

(08-13 Haziran 2021)

Son 10 Kişi

2399 TL
  • Yurtiçi Turlar

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

Diyarbakır – Hasankeyf – Midyat – Mardin – Şanlıurfa

Göbekli Tepe  – Halfeti –Gaziantep -Hatay-Adana

     08-13 HAZİRAN 2021    

08.06.2021 : Boyacıoğlu Turizm ile Sunexpress  Havayolları kontuarında buluşarak check-in işlemlerimizin ardından saat 06:00 uçağı  ile İzmir’den Diyarbakır’a hareket  ediyoruz ve saat 08.40 de Diyarbakır Havalimanına varıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze binerek öncelikle kahvaltı için Hasanpaşa hanında bulunan meşhur kahvaltıcı Mustafa’nın yerine gidiyoruz. Kahvaltının ardından yürüyerek Ulu Cami  ziyaret ettikten sonra yeni restorasyonu biten Cahit Sıtkı Tarancı müze evini ziyaret ediyoruz ziyaretimizin ardından yapacağımız şehrin dar sokaklarında yürüyüş molasından sonra aracımıza binerek Batman ve Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz. Batman’da öğle yemeği almak için restorana uğruyoruz .Yemek sonrası ham petrol kuyularını görerek Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf’te görülecek yerler arasında Kalesini, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Cami ve Küçük Saray gibi mekânları gördükten sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’a varışımızın ardından Midyat Konukevini ve  ‘Sıla’ dizisinin çekildiği  Geluşka Hanı, ‘Aşk bir Hayal’ ve ‘Bir Bulut Olsam’ dizilerinin çekildiği evleri geziyoruz. Gümüş işlemeciliği (Telkari) ile ünlü Midyat’ta gümüş alışverişi için serbest zaman ardından Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’in özgün oteli Mardin’in özgün oteli Matiat Hotel https://www.matiat.com.tr/tr/anasayfa.html Odalara yerleşme. Açık büfe akşam yemeği ve otelimizde konaklama.

09.06.2021 Açık büfe kahvaltının ardından yolumuz üzerinde bulunan Deyrüzzaferân Manastırı Mardin’in 3 km doğusunda, 5. yüzyılda yapılan bir Süryani manastırı ve Süryanilerin önemli merkezlerinden biridir. Mor Hananyo Kilisesi, Azizler Evi, Meryem Ana Kilisesi ve Güneş Tapınağı manastırın önemli yapılarını  geziyoruz ve bölgedeki taş işçiliğinin en güzel örnekleri baktıktan sonra yolumuza devam ediyoruz öğle yemeklerimiz için resturantımıza gidip yemeklerimizi alıyoruz. Yemek sonrası aracımıza binerek Eski Mardin’e gidiyoruz,öncelikle yaşam ve ölümün suyla anlatıldığı Zinciriye Medresesini görüp fotoğraflarımızı çekildikten sonra Sırasıyla;, Hz. Muhammed’in sakalı şerifi olan Ulu cami, Mardin’in dar sokaklarında ve abbara denilen tünellerinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Mardin Müzesi ve özgün işlemeleri ile Büyük PTT Binasını geziyoruz. Mardin’e özgü telkâri ve gümüş işçiliği, cam altı şahmeran resimleri, Mardin sabunları, enfes badem şekeri alışverişlerimizden sonra Mardin’in özgün oteli İzala Otelde https://www.izalahotel.com/Akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde ..

10.06.2021 Otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından Peygamberler şehri Urfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Urfa’ya varışımızdan önce tarihe ışık tutan en önemli yapılardan olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz, gezerken çok etkileneceğiniz bu müzemizin ardından aracımıza binerek  Hz. Eyüb (a.s)  çile çektiği mağara ziyareti ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, ateşe düştüğü yeri gördükten sonra öğle yemeği için restoranımıza  gidiyoruz. Yemek sonrası Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü ve Rızvaniye Cami ziyareti. Şanlıurfa’nın tarihi çarşılarında alışveriş için serbest zaman ve Eşkıya filminin çekildiği Gümrük Hanında yöreye özgü Mırra kahvesini tattıktan sonrası Hilton Garden İnn Hotel https://www.hilton.com.tr/oteller/turkiye/sanliurfa/hilton-garden-inn-sanliurfa gidiyoruz kısa bir dinlenmenin ardından  akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası lobide buluşarak sıra gecesi eğlencemize gidiyoruz. Eğlenceli  sıra gecemizin ardından konaklamamız otelimizdedir.

11.06.2021 : Açık büfe kahvaltı sonrası  Birecik’te bulunan Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Halfeti’ye varışımızla sonra bizi bekleyen özel teknemize binerek Fırat Nehri üzerinde Rum kale ve Birecik Barajının suları altında kalan köyleri görüp aracımıza binerek  Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’e varışımızın ardından tarihi bakırcılar çarşısına gidip öncelikle  öğle yemeğimiz için meşhur İmam Çağdaş’a gidiyoruz, yemeğimizin ardından Gaziantep’in Zeugma Mozaik Müzesine gidiyoruz.  Müze gezimizin ardından çarşı merkezinde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz Shimall Otel (http://www.shimallhotel.com )varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz.  Kısa bir dinlenmenin ardından lobide buluşarak Bakırcılar Alma.Baharatçılar,Yemenici ve cam üflemeci çarşılarını tanıtıp  alışverişler için serbest zaman  veriyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizin restoranda  aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle birlikte Tarihi Kahveci Tahmise gidiyoruz.

12.06.2021 Sabah açık büfe kahvaltının ardından valizleri aracımıza yerleştirdikten sonrası aracımıza binerek zengin kültürü ile dikkat çeken Antakya’ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehrinin kıyısında kurulan Antakya (Hatay)  Sokaklarında yürüyerek muhteşem Antakya turuna başlıyoruz, ara sokakları gezerken büyüleneceksiniz , Türk-Katolik Kilisesini görüp Tarihi Antakya Evlerini ve  Habib-i Neccar  Cami gezdikten sonra Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Meşhur Uzun Çarşı da alışveriş için  serbest zaman veriyoruz Serbest zamanın ardından restoranımıza gidip yöresel  öğle yemeğimizi alıyoruz, yemek sonrası, aracımıza binerek Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği Harbiye’ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünlerin satıldığı çarşıyı gezdikten sonra aracımıza binerek Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Adananın en güzel oteli olan Divan otele (www.divan.com.tr ) gidiyoruz,

13.06.2021 : Sabah açık büfe kahvaltının ardından valizleri aracımıza yerleştirdikten sonrası aracımıza binerek binerek Taş Köprü, Anadolu’nun ilk Türk eczanesi Gülek Eczanesi, Ulu Cami, Ramazanoğlu Köşkü ve Medresesi, tarihi Tepebağ Evleri, Büyük ve Küçük Saat Meydanları, eski bedesten ve çarşı bölgesini görüp meşhur Cezerye ve lokum alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra gezimize Sinema Müzesi ,Atatürk evi ve Adana Garını görüp  Adana’nın en güzel parkı olan ve caddeye ismini veren Atatürk parkına gidip Sadakat köprüsünde fotoğraflarımız çekildikten sonra, Türkiye’nin en güzel Camilerinden olan Sabancı Camisini gezerken hayran kalacaksınız , vereceğimiz serbest zamanın ardından Adana havalimanına gidiyoruz, Sun Express hava yollarının saat 17:20  uçuşu ile İzmir’e doğru uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz, İzmir Havalimanına varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Başka bir Boyacıoğlu Turizm Organizasyonunda Buluşmak Dileğiyle..

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

Sun Express Havayolları Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri ·
İzmir-Havalimanı- Transfer
Lüks Araç ile Çevre Gezileri
Seyahat Sırasında Araç İçi İkramla

1gece Mardin Matiat otelde konaklama
Mardin Ramada Plaza by Wyndham Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Şanlıurfa Hilton Garden İnn Otel 1 gece O.K konaklama
Şanlı Urfa’da Yemekli Sıra Gecesi
Gaziantep Shimall Otelde Y.P Konaklama
Adana Divan Otelde OK Konaklama
Adana’da Divan Otelde akşam yemeği
Halfeti’de Tekne Tur
5 Öğle Yemeği
Diyarbakır’da Sabah kahvaltısı
Zorunlu Seyahat Sigortası
Rehberlik Hizmeti

Öğle Yemeklerinde Alınacak İçecekler

Akşam Yemekleri ve Sıra Gecesinde Alınacak İçecekler
Son gün öğle ve  akşam yemeği
Program Dışı Ekstra Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI :2399 TL 

TEK KİŞİ KONAKLAMA FİYAT FARKI : 575,00 TL