Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

(08-12 Eylül 2021)

Joy By Boyacıoğlu

1999 TL
  • Yurtiçi Turlar

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

Adana, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kahta, Nemrut Gün Batımı, Atatürk Barajı, Diyarbakır, Batman, Hasankeyf, Midyat / Mardin, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Göbeklitepe, Balıklıgöl, Şanlıurfa, Sıra Gecesi,  Harran, Harran Evleri, Halfeti, Gaziantep Zeugma Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep, Hatay, Harbiye (Defne)

08-12 EYLÜL 2021

Uçakla 4 Gece 5 Gün 

SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE ADANA GİDİŞ ADANA DÖNÜŞ

Joy By Boyacıoğlu

 

 

08/09/2021:Sabah Boyacıoğlu Turizm aracında buluşarak hareket ediyoruz. Sunexpress hava yollarına ait Saat: 07.00 uçuşu ile Adana’ya olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Adana’ya varışımız ile birlikte valizlerimizi altıktan sonra bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Turumuzun ilk durağı olan ve adını Kurtuluş Savaşı’nda tüm şehre İstiklal Madalyasını alması verilmesi ve kendini kurtaran şehrimize Kahraman unvanının verildiği kentimize doğru yola çıkıyoruz. Kentle özdeşleşmiş Sütçü İmam Anıtı ve tarihin tanıklarından Kahramanmaraş Kalesi ile hatıra fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Ahır Dağı’nın cömertliği ve Kahramanmaraş insanın elinin üretkenliğiyle buluştuğu asırlık lezzet olan ünlü Kahramanmaraş dondurmasını yerinde yemek için en meşhur pastanesine gidiyoruz. Muhteşem Dondurmalarımızın tadına baktıktan sonra Pazarcık, Gölbaşı üzerinden Adıyaman’a ulaşıyoruz. Bölgeye özgü lezzetlerin de tadına bakma fırsatı bulacağımız molanın ardından güzel ilçemiz Kâhta’ya ulaşarak, dileyen misafirlerimizle bizi bekleyen minibüslere geçiyoruz. Bu Kez Nemrut Dağı Milli Parkı için hareket ediyoruz. Yaklaşık 2150 mt yüksekliği ile Dünyanın en yüksek Açıkhava Müzesi ve 8.Harikası’na ulaşıyor ve terasları sırası ile ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Nemrut Dağı’nda yaklaşık 2000 yıldır güneşin doğuşu ve batışını bu yükseklikten izleyen dev heykelleri görüyor ve güneşin bizi ve dağı selamlamasına tanıklık ediyoruz. Antik dünyanın küçük ama inanç, kültür ve geleneklerin in bütünleştiği krallığı Kommaganen in sırlarla dolu gizemli dünyasına olan yolculuğumuzu güneşin bize son göz kırpışları ile bitiriyoruz. Keyifli geçen bir günbatımının ardından ardımızda harika hikâyeler ve anılar bırakarak otelimize doğru hareket ediyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman otelimizde.

 

09/09/2021:Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra; GAP bölgemizde keşfimize devam ediyoruz. Hilvan, Siverek üzerinden Diyarbakır’ a doğru yol alıyoruz. Yolumuz üzerinde Ülkemizin en önemli yapılarından biri olan Atatürk Barajı’nı panoramik olarak görme şansını yakalıyoruz. Yolcuğumuz sonrası, kente ulaştığımızda bizi tüm ihtişamlıya karşılayan, Çin Seddi’nden sonra dünyada ki en uzun 2.yapı olan Diyarbakır Surları ‘nı görüyoruz ve kenti gezmeye başlıyoruz. İhtişamı ile büyüleyecek bir başka önemli yapı Ulu Cami ‘ne gidiyoruz. El değiştiren sahiplerine ve onların dokunuşlarına şahitlik ettikten sonra Dicle nehrinin can verdiği bir başka kentimiz Batman için hareket ediyoruz. Petrol başkenti Batman’da alacağımız öğle yemeği sonrası Hasankeyf ‘e ulaşıyoruz. Yapımı devam eden Ilısu Barajı’nda ki son gelişmelere ve taşınan eserlerin boşalan yerleri ne şahitlik ettikten sonra sular altında kalacak kentte; hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz. Muhteşem anılarımızla kente veda ederek ayrılıyoruz. Pek çok Dizi ve film ekiplerinin gözde mekânı Midyat ‘a gidiyoruz. Midyat’a varışımızla Devlet Konukevi ‘ne gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada; yakın zamanda çekilen “Sıla” ve ‘’Hercai’’  dizileriyle ününe ün katan konağı ziyaret edebilir dileyen yolcularımız da gümüş, parfüm, Süryani Şarabı alışverişi yapabilirler. Alışverişlerimizi yaptıktan sonra Midyat Matiat otelimize geçerek yerleşiyoruz akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

 

10/09/2021:Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Mardin ‘e gidiyoruz. Kartal’ın yuvasını andıran konumuyla, Artuklu gibi çok ileri bir medeniyete başkentlik yapmış Mezopotamya’ya karşı duruşuna şahitlik eden eserlerini ziyaret etmeye başlıyoruz. İlk durağımız Kasımiye Medresesi oluyor. Bir zamanların çok önemli eğitim merkezlerinden birisi olan medresenin, hüzünlü hikâyesinin eşlik ettiği tasavvuf öğretisinin en güzel örneğine ev sahipliği yapan bu mekân ve mistik havası ile büyülenerek güne başlıyoruz. Ardından Mardin Müzesi hem yapısı hem de eserleriyle büyülerken, kendimizi şehrin hareketliliğine kaptırıyoruz. Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden olan Devrulzafaran Manastırı mimarisi, etnografik eserleri ile bize sunmuş olduğu görsel şölen sonrası tarihin derinliklerine doğru bir başka yolculuğa çıkıyoruz. 12.000 sene öncesine… Göbeklitepe ‘ye gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız ziyaret sonrası bir sonraki durağımız olan Şanlı ünvanlı şehrimiz Şanlıurfa oluyor. Sırasıyla Balıklı Göl (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), Rızvaniye Cami (Zulü miye Cami), Mevlid İ Halil Külliyesi Ve Hz. İbrahim Magarası,  Hali-Ür Rahman Cami ziyaret ettikten sonra Hilton Şanlıurfa otelimize yerleşiyoruz. Hazırlandıktan sonra Sıra Gecesi için restoranımıza gidiyoruz. Akşam yemeğimizi müzik eşliğinde keyifli bir biçimde tamamladıktan sonra Hilton Şanlurfa otelimize dönüyoruz.

 

11/09/2021:Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Harran ‘a ulaşıyoruz. Dönem in pek çok ünlü alim ve bilginin yetiştiği Dünya’nın İlk İslam Üniversitesinden, Sin Mabedi ‘ne,   Harran Kalesi ve Surlarından Ulu Cami’ye kazı çalışmaları hakkında alacağımız bilgilerle yaptığımız tarih yolculuğunu Konik Kubbeli Harran Evleri’nde vereceğimiz mola ile bitiriyoruz. Kümbet Evler ya da Karınca Evler ya da Konik Kubbeli Evler ‘ini ziyaret ederken yöreye has kıyafetleri deneme imkânı da buluyoruz. Sonrasında bizi bekleyen muhteşem Halfeti’ye gidiyoruz. Her geldiğimizde  görmekten hiç yorulmayacağımız Fırat ‘ın üzerinde yapacağımız tekne turu ile hüzünlü türküsünü dinlerken, zaman tünelinde bir başka yolculuğa çıkıyoruz. Barajın gelişiyle sular altında kalan evleri, yolları, okul ve camiyi gördükten sonra sonraki durağımız olan Gaziantep ‘e gidiyoruz. Dünyanın büyük müzelerinden; Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi ilk durağımız oluyor. Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında olma özelliği ile de ön plana çıkan müzede yapacağımız keyifli ziyaret sonrası çarşıya gidiyoruz.  Müdavimlerini;  şairlerin,  yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete şahitlik  eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü Tarihi Tahmis Kahvesi oluyor. Tahmis kahvesinin tadına baktıktan sonra sırasıyla Bakırcılar çarşısı, Zincirli Bedesten, İmam Çağdaş, büyük pasaj da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullandıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep Shimall otelde.

 

12/09/2021:Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra valizlerimizi aracımıza koyup Zengin kültürü ile dikkat çeken başka bir durağımız olan  Hatay’a gidiyoruz. Tersine akıyormuş gibi göründüğü için de Asi ismini alan ünlü nehrimizin kenarında kurulmuş Antakya’yı keşfe çıkıyoruz. Hz. İsa ‘ya inanlara ilk kez “Hristiyan” adının verildiği St. Pıerre Kilisesi’ne gidiyor ve panoramik şekilde Antakya’yı görebiliyoruz.. Ardından Antakya mozaik müzesini ziyaret ediyor ve muhteşem eserlerine tanıklık ediyoruz. Bir zamanların meşalelerle aydınlatılan sütunlu caddesinin şimdiki ismiyle Kurtuluş caddesinin öyküsü nü dinliyor, Anadolu’daki en eski cam ilerimizden Habib-in Eccar Cami ve Türbesini ziyaret ettikten sonra kente veda ediyoruz. Antakya zenginlerinin yazlık olarak kullandığı ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Harbiye’yi (Defne) geziyoruz. Harbiye deki gezimizden sonra Adana’ya doğru yol alıyoruz. Kente ulaştıktan sonra Türkiye’nin en büyük ibadet mekânına sahip camilerinden olan Sabancı Cami ziyaret ediyoruz. İhtişamı karşısında bizleri büyüleyecek farklı bir atmosfere götürecek bu olağan üstü yapının ardından yine görkem ine hayran kalacağımız başka bir yapı olan Adananın simgelerinden Taşköprü’ye gidiyoruz. Merkez Parkta son fotoğraf karelerimizi de aldıktan sonra ülkemizin önemli lezzet duraklarından kentimizde Kebap menülü yemeğimizi yedikten sonra turumuzu sonlandırıyor ve turu muzun bitiminde Adana Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Sun Express Hava Yolları’na ait saat: 22.15 uçuşu ile İzmir’e dönüş yolumuza çıkıyoruz. İzmir’e varışımızla birlikte bagajlarımızı alıp havalimanında bizi bekleyen otobüsümüzle sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Başka bir Joy By Boyacıoğlu Turizm Organizasyonunda Buluşmak Dileğiyle..

 

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

 

 

İzmir-Havalimanı- Transferi

İzmir-Adana-Adana-İzmir Uçak Bileti

Lüx araç ile ulaşım

4*-5* Otellerde Konaklama

3 Gece otelde Akşam Yemeği

Şanlıurfa da Sıra Gecesi

Zorunlu Seyahat Sigortası

Rehberlik Hizmeti

Müze Ören Giriş Ücretleri

1.Gün Sabah Kahvaltısı

Tüm Öğle Yemekleri

Nemrut Dağı çıkış minibüs

Halfeti Tekne ücreti

Sıra Gecesinde alınacak içecekler

Oteldeki ekstra harcamalar

Son Gün Akşam Yemeği

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1999 TL