Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

BOZCAADA-EDİRNE-İSTANBUL TURU (KAKAVA-HIDRELLEZ ŞENLİKLERİ)

(3-6 Mayıs 2021)

1899 TL
  • Yurtiçi Turlar

3-6 MAYIS 2021

EDİRNE –BOZCAADA TURU

AYVALIK – BOZCADA EDİRNE (KAKAVA-HIDRELLEZ)  İSTANBUL

 

03.05.2021 :  Sabah Boyacıoğlu Turizm aracında buluşarak hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızı Menemende meşhur Ramo’da yaptıktan sonra güzel ilçelerimizden Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz, 1,45 dakikalık yolculuğumuzun ardından Türkiyenin ilk Boğaz köprüsünden geçip  Cunda  varıyoruz, Aracımızdan inip  vereceğimiz serbest zamanda   Adanın tarihine ışık tutan önemli yapıtlardan Rumlardan kalma Taksiyarhis Klise’sini Yelken kafeyi ,Cunda ara sokakları gezebilirler ,belirlenen saatte  buluşarak Cunda Adası’nda alacağımız öğle yemeğinden sonra  aracımıza binerek  Gömeç’e doğru hareket ediyoruz yolumuzun üzerinde Atatürk’ün silüetin muhteşem görüntüsünü  karşı dağlarda gözlemliyoruz ve fotoğraf çekiyoruz kısa bir yolculuktan sonra Geyikli iskelesine ulaşıp, feribotla Bozcaada ’ya geçiyoruz  Feribotla adaya yaklaşırken ilk dikkatinizi çekecek adanın heybetli kalesi olacak. Küçük bir kasaba  havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın. Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini yansıtıyor aslında Feribottan indikten sonra aracımızla öncelikle ,otelimizi gidip Capraz otele www.caprazotel.com  yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından sahilde bizler için ayrılmış restoranımıza gidip  balık menü akşam yemeğimiz ile gecenin geç saatlerine kadar denizin iyot kokularını içimize çekerek unutulmaz bir gece geçiriyoruz.

 

04.05.2021: Sabah yapacağımız açık büfe kahvaltının ardından aracımıza binerek Bozcaada merkezine giderek  sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Zamanında Bozcaada’nın ortasından geçen bir dere, Rum ve Türk Mahallesi diye ikiye ayrılmasında rol oynamış. Artık böyle bir ayırım yok ama mimari farklarından hangi mahallede olduğunuzu anlamanız mümkün. Rum Mahallesi bakımlı evleri ve sokakları ile daha dikkat çekici duruyor. Sokakların birbirini dik kesmesi düzenli bir hava veriyor. Mahallenin tam ortasında bir kilise ve saat kulesi yer alıyor. Bir zamanların kahveleri, meyhane ve tavernaları şimdi turistik restoran, kafe ve dükkân olarak hizmet veriyor. Eski Rum evlerinin bir kısmı yazlık ev, bir kısmı da pansiyon ve otel olarak kullanılıyor. Türk Mahallesi, kıvrımlı sokakları ve ahşap evleri ile belli ediyor kendini. Burada daha az turistik mekân bulunuyor. Bozcaada’da adaya has şarap ve gelincik şurubundan satın alabilirsiniz .Serbest zamanın saat 12:.00 feribotu ile karşıya geçiyoruz, kısa bir yolculuk öğle yemeklerimizi almak  için restoranımıza  gidip yemeklerimizi yiyip  keyifli bir Edirne yolculuğumuza çıkıyoruz., Lapsekiden Gelibolu feribotla geçip , Keşan, Uzunköprü güzergâhını izleyerek ve uygun yerlerde verilecek molaların ardından akşam saatlerinde Edirne’ye varıyoruz. otelimize RYS Otel’ (www.ryshotel.com) yerleşip kısa bir dinlenmenin ardından ,Akşam yemeğimizi Otelin çatı katında bulunan Vargo  restoranda keyifli bir şekilde alıyoruz. Gecelememiz otelimizde..

 

05.05.2021:. Sabah yapacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra Edirne turumuza Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ile başlayıp; Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii, Kent Tarihi Müzesi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip aracımıza binerek  Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliği, II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane gezdikten sonra  öğle yemek molası için meşhur ciğerci Niyazi ustaya gidip ciğer menülü yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından  vereceğimiz serbest zamandan sonra buluşarak   Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tarihi Taş köprünün görünmesinin ardından   Edirne’nin meşhur Kakava şenliklerini (Hıdrellez ) Ateşi yakmak   için Kırkpınar saray içinde gidiyoruz,  Protokolün ateşi yakmasıyla birlikte mesire yerinden ayrılarak   aracımızda buluşup  Otelimize gidiyoruz akşam için  kısa bir dinlenmenin ardından  Edirne’nin meşhur tavernacısı olan Zindan Altıya gidiyoruz ve şarkılarla akşam yemeğimizi yedikten sonra restorandın önünde yakılan ateşten atlayıp eğlenceyi sokakta devam ediyoruz ,Gecenin ilerleyen saatlerine  Meriç nehrine gidip dut yapraklarına yazmış olduğumuz dileklerimizi Meriç nehrine atıp dualarımızı yaptıktan sonra  otelimize RYS Otel’ (www.ryshotel.com) gidiyoruz.

 

06.05.2021: Sabah alacağımız açık büfe kahvaltının ardından dönüş için İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz yaklaşık 2.30 dk yolculuğumuzdan sonra İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Kız kulesine varıyoruz  Öncelikle burada restoranımızda öğle yemeklerimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle Kız kulesine gidip botlarla karşıya geçiyoruz vereceğimiz serbest zamanın ardından buluşarak karşıya geçip aracımıza binerek  Sabiha Gökçen havalimanına doğru yola çıkıyoruz  Check-in işlemlerimizi yapıp uçağımıza biniyoruz .Yaklaşık 1 saat  sürecek yolculuğumuzdan sonra aracımıza binerek aldığımız noktalara geri bırakıyoruz.

************ Başka bir Boyacıoğlu Turizm Turunda Buluşmak üzere vedalaşıyoruz***********

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

·         Lüks Otobüsle Ulaşım

·         Sabah Kahvaltısı

·         Ayvalık’ta Öğle Yemeği

·         Bozcaada Feribot Ücreti

·         Bozcaada da OK Konaklama

·         Bozcaada da Akşam Yemeği

·         Güzel Yurtta Öğle Yemeği

·         Gelibolu Feribot Ücreti

·         Edirne’de 1.Gece YP Konaklama

·         Edirne’de 2. Gece Ok Konaklama

·         Edirne’de Öğle Yemeği

·         Edirne’de Tavernada Akşam Yemeği

·         İstanbul da öğle yemeği

·         İstanbul – İzmir Uçak bileti

·         Rehberlik Hizmeti

.         Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası

Otellerde Mini Bar ve Ekstra Harcamalar

Öğle ve Akşam Yemeklerinde alınacak tüm İçecekler

Kız Kulesi Gidiş dönüş ücreti

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT :1899 TL