Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

BOYDAN BOYA KARADENİZ TURU (DÖNÜŞ UÇAKLI)

(5-11 AĞUSTOS 2021)

(Kontenjan Doldu)

2649 TL
  • Yurtiçi Turlar

TEK TUR İKİ ÜLKE  BOYDAN BOYA BATI-DOĞU KARADENİZ

BOLU (ABANT)AMASRA -SAFRANBOLU-KASTAMONU-SİNOP-SAMSUN-RİZE-TRABZON-BATUM-AYDER-UZUNGÖL

5-11 AĞUSTOS 2021

05 AĞUSTOS 2021: Boyacıoğlu Turizm aracında buluşarak yola çıkıyoruz. Uygun yerlerde vereceğimizin molaların ardından;

06 AĞUSTOS  2021 : Sabah saatlerinde muhteşem Abant’a varıyoruz öncelikle yapacağımız kahvaltımızın ardından Abant’ta  Tabiat parkında vereceğimiz  serbest zamanda göl kenarında fotoğraflarımızı çekilip müzeyi gezdikten sonra  aracımıza binerek Devrek’e doğru yola çıkıyoruz burada vereceğimiz Bastoncular çarşısındaki alış veriş molasının ardından Fatih Sultan Mehmet lalasına dönerek “Lala, Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?” demiş.(“Çeşm-i Cihan”, dünyanın gözü, göz bebeği )Amasraya varıyoruz Amasra çarşı gezimizin ardından ilçeye özgü süslenmiş salatalarımızla birlikte balık menülü öğle yemeklerimizi yiyip Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra Müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Safranbolu’da öncelikle Yöreye has imalat yapan İmren lokuma gidiyor ve Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp, alışverişini yapıyoruz. Burada yapacağımız slâyt gösterisi sırasında acentemizin ikramı olan safran çaylarımızı içiyoruz. vereceğimiz serbest zaman sonrasında Safranbolu’nun en güzel otelleri olan Hıdırlık Konaklama otele  gidip https://hidirlikkonaklari.business.site/akşam yemeklerimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen konuklarımız otelimizin bahçesinde çaylarını yudumlayabilirler veya çarşıyı gezebilirler .

07 AĞUSTOS  2021 : Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından Safranbolu da bulunan Yörük köyüne gidip köy içinde kısa bir yürüyüş yaparak meşhur konağa gidip köyü ve konağı geziyoruz vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Kastomonu ya doğru yola cıkıyoruz yaklaşık 1,45 dakikalık yolculuğumuzdan sonra Kastamonu şehir merkezine gidip ilk önce  Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı ,Nasrullah Köprüsü, Nasrullah Meydanı ve Münire Medresesi El Sanatları Çarşısını gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz,yemek sonrası Kastamonu çekme helvasını alıp aracımıza binerek Sinop a doğru yola çıkıyoruz  Sinop a varışımızdan sonra Öncelikle Sinop Cezaevinin gezilmesinden sonra aracımıza binerek Dolunay Otele http://www.sinopdolunayhotel.com/dolunayhotel.php gidip odalarımıza yerleştikten sonra lobide buluşup Sinop’un meşhur Mantısını yemek için restoranımıza gidiyoruz yemek sonrası serbest zamanda Sinop’a has maket tekne (Kotra) alışverişini yapabilirsiniz. Konaklamamız otelimizde.

08 AĞUSTOS 2021:Sabah yapacağımız açık büfe kahvaltının ardından aracımıza binerek Bafra yolu üzerinden Samsun’a doğru yola çıkıyoruz,uygun yerlerde verilen molaların ardından öğle saatlerinde Samsun’a ulaşıyoruz. Öncelikle Samsunun simgesi olan Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün at figürlü heykelinin önünde hatıra fotoğrafı çekiliyoruz, daha sonra yürüyerek Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde Atatürk ve 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan tütün iskelesi ve ilk adım anıtlarını ziyaret ediyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra aracımıza binip  Milli Mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı bu Atatürk şehrinde Bandırma vapurunun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş parkına gidiyoruz Bu alanlarda vereceğimiz serbest zamandan sonra  Amisos tepesine çıkıp öğle yemeğimizi meşhur Samsun pidesini yedikten sonra aracımıza binerek Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz yaklaşık 1.45 dk yolculuktan sonra teleferik ile deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe ye çıkmak için yola çıkıyoruz Teleferik biniş noktasından biletlerimizi alıp Teleferik e binip zirveye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek burada çaylarımızı yudumladıktan sonra  Şehir merkezinde bulunan Ordunun en güzel oteli olan Anemon Ordu ‘ya gidiyoruz http://www.anemonhotels.com/en/hotel-ordu/anemon-ordu.asp akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde.

09 AĞUSTOS 2021:Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından aracımıza aracımıza binip Giresun dan geçip Tireboluda vereceğimiz Fındık alışverişi için serbest zamanın ardından 1:45 dk  yolculuğumuzdan sonra Trabzon gezimiz başlıyor İlk önce Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248–1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında  cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten alış verişlerimizi yapıp aracımıza binerek öğle yemeğimizi yöresel menülü ve meşhur Akçaabat köfteli almak için restaurantımıza  gidiyoruz. Yemeklerimizi aldıktan sonra  Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Daha sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz.(Restorasyonu bitti ise manastırımızı geziyoruz) Serbest zamanda meşhur Hamsi köy sütlacının tadına bakmayı unutmuyoruz. Aracımıza binerek Maçka’dan geçerek Trabzon  bulunan Hero’s https://www.heroshotel.com.tr/ otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra kısa bir dinlenmenin ardından Akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde

10 AĞUSTOS  2021 : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından aracımıza binerek yola çıkıyoruz Sürmene de meşhur bıçak alışverişimiz yapıp Uzun göle doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağız. Çok güzel olan başka bir yaylamız  Uzun göle gidiyoruz yaylaya varışımızın ardından öğle yemeğimizi alabalıklı menü aldıktan sonra fotoğraf ve yürüyüş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Ayder gelin tülü şelalesinin fotoğraflarını çekip Zilkale ve Pavolit şelalesine çıkmak için Minibüslerimize biniyoruz Yaklaşık 2 saat sürecek muhteşem gezimizde çok keyifli dakikalar geçireceksiniz. Zilkale ve Pavolit şelalerini gördükten sonra Ayder’in en güzel oteli olan Haşimoğlu Otelemize konaklamamız için gidiyoruz. https://hasimogluotel.com/en/index.php

 11 AĞUSTOS 2021: Sabah açık büfe kahvaltıdan sonra Muhteşem manzaralar içinde Arhavi, Hopa ilçelerini görerek sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımızla geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesini dışarıdan görerek şehir merkezine doğru devam ediyoruz, Yolumuzun üzerinde göreceğimiz ters restorandı fotoğraflayıp şehir merkezi turumuzu yürüyüşle Camii, Piazza meydanı, Avrupa meydanını, Medaa Heykelini görüp marinada geçiyoruz burada denizin yanından yapacağımız yürüyüşle birlikte Ali & Nino aşkını simgeleyen hareketli heykelde fotoğraflarımızı çekilip serbest zamanın ardından aracımıza binerek akşam yemeklerimiz için restoranımıza gidiyoruz yöresel menülü yemeklerimizi alırken izleyeceğiniz işıklı su gösterisini  çok beğeneceksiniz daha sonra aracımıza binip için Sarp sınır kapısından çıkış yaparak Trabzon şehir merkezine doğru yolumuza devam ediyoruz. Trabzon Havalimanına giderek Sun Express hava yollarına ait 20:05 uçağı ile İzmir Adnan Menderes Hava limanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz, İzmir havalimanında Başka bir Boyacıoğlu Tour gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz..

*****TURUMUZDA BATUM ‘A GEÇİŞ OLDUĞUNDAN  YENİ KİMLİĞİNİZ İLE GEÇİŞ YAPABİLİRSİNİZ.*****

***18 YAŞ ALTI YURT DIŞINA ÇIKANLARIN  MUVVAFAKATNAME ALMASI GEREKMEKTEDİR. ***

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

Trabzon arası Lüx Otobüsle Ulaşım

5 gece Otellerde Y.P Konaklama

6 Öğle Yemekleri

Abant’ta Kahvaltı

Batum’da Akşam Yemeği

Rehberlik Hizmeti

Araç İçin İkramlar

Trabzon-İzmir Uçak bileti

Türsab Seyahat Sigortası

Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücreti

Otelde ve Öğle yemeklerindeki alınacak İçecekler

Sümela manastırı çıkış ücreti

Zilkale ve Pavolit Şelalesi minibüs çıkış ücreti

Batum için PCR testi istenir ise 179 TL

Son gün akşam yemeği

Kişisel Harcamalar

Batum yurtdışı çıkış harcı (50tl)

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  : 2649 TL