Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

BALKANLAR TURU(GİDİŞ DÖNÜŞ OTOBÜSLE)

(24 Eylül - 3 Ekim 2021)

699€
  • Yurtdışı Turlar

BALKANLARDA 9 ÜLKE BİR ARADA

                                                                                                                                                      24 EYLÜL – 3 EKİM  2021

 

YUNANİSTAN, MAKEDONYA, KOSOVA, ARNAVUTLUK, KARADAĞ, HIRVATİSTAN, BOSNA – HERSEK, SIRBİSTAN, BULGARİSTAN KAVALA –SELANİK- MANASTIR-OHRİ –ÜSKÜP-PRİZREN-BUDVA –KOTOR -DUBROVNİK- POÇİTEL-MOSTAR- SARAYBOSNA-BELGRAD-SOFYA-FİLİBE     

09 ÖĞLE & 08 AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

24 Eylül 2021  1 NCİ  GÜN: İZMİR-  İPSALA

Boyacıoğlu Turizm aracında değerli konuklarımızla  buluşarak yola çıkıyoruz yolda uygun molalarla, Ayvalık ve Edremit üzerinden, Çanakkale-Eceabat veya Lapseki-Gelibolu hattını kullanarak karşıya geçiyoruz.

25 Eylül 2021 2 NCİ GÜN :KAVALA –SELANİK

Sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısı’nda oluyoruz  pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Yunanistan’a girişlerimizi yapıp  Dedeağaç, Gümülcine , İskeçe  hattında ilerleyerek, Kavala’da  meşhur kurabiye alışverişi ve kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltı molamız sonrasında, muhteşem bir manzara eşliğinde Kavala şehir merkezine ulaşıyoruz Liman, Su Kemerleri, İbrahim Paşa Cami , 19. yy. neo klasik yapıları, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykelini göreceğimiz turumuzu tamamlayarak, alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Kavala turumuzun ardından, Selanik yönünde doğru hareket ediyoruz. İki saatlik keyifli bir yolculuğun ardından, öğle saatlerinde Selanik’e ulaşıyoruz. Önce şehir merkezinde, bulunan restoranımıza giderek öğle yemeklerimizi alıyoruz yemeğimizin ardından alışveriş için verilecek serbest zamanı takiben Venizelos Heykeli,  Bedesten, Hamza Bey Cami, Osmanlı dönemi Hükümet Konağı, Aziz Dimitri Kilisesi görülerek, Atatürk’ün Evini ziyaret edip şehir turumuza devam ediyoruz. Hamidiye Hastanesi, Osmanlı döneminin ilk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi, Şadırvan, Rotonda, Galerios’un Zafer Takı, Osmanlı Gümrük Binası, Aristoteles Meydanı görülerek, turumuzun sonunda, kentin sembol yapısı olan Beyaz Kulede fotoğraf molası veriyoruz. Tarihi şehrin zengin bölgelerindeki neo klasik konak ve malikâneleri gördükten sonra Selanik’te bulunan  4* Hotel Porto Palace otelimize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Selanik’teki otelimizde.

26 Eylül 2021 3 NCÜ GÜN : MANASTIR –RESNE-OHRİ
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltının ardından, kentten ayrılıyor ve günlerce kıvrımları arasında dolaşacağımız yolculuğun ardından Yunanistan – Makedonya sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Makadenyoda ilk uğrayacağımız Manastıra geliyoruz,  Atatürk’ümüzün okuduğu Askeri İdadiyi (Askeri lise) ziyaret ederek, Şirok Sokakta Osmanlı’dan kalan Orduevi, Eleni’nin Evi, Saat Kulesi, Manolya Meydanı, İshakiye Cami, Yeni Cami gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turumuzu, ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi görerek tamamlıyoruz. Manastır’ da alacağımız öğle yemeğinin ardından bu şirin kasabadan  ayrılıyoruz , II. Abdülhamid’ in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne’ de, Resneli Niyazi Bey Sarayı’nı panoramik olarak görerek, Ohri’ye ulaşıyoruz. Büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen Ohrid Gölünde bizi bekleyen teknelerimize binerek  tekne turu yapıyoruz. Tekne turumuzun ardından yürüyerek bu sevimli şehirde turumuza başlıyoruz, öncelikle Osmanlı’nın Balkanlar’ da ki önemli üslerinden biri olmuş , Ohridlilerin ‘‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’ in üzerine düşmüş’’ tanımlaması ile ünlü tarihi Ohrid şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri, Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Cami, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısı’nı geziyor ve meşhur sedef – inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Doğal güzelliğiyle de göz kamaştıran, Unesco’nun Kültür Mirası Listesindeki bu güzel şehirde serbest zamanın ardından ,Otelimiz 5* Hotel Unigue resort & Spa gidip odalarımıza yerleştikten sonra  kısa bir dinlenmenin ardından   akşam yemeğimizi alıyoruz.

27 Eylül 2021 4 NCÜ GÜN :KALKANDELEN – ÜSKÜP
Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Şar Dağı’nın eteklerinde bulunan Kalkandelen’ e ulaşıyoruz  burada Osmanlı’nın Balkanlarda inşa ettiği camiler arasında sanatsal değeri açısından öne çıkan Alaca Cami ziyaret ediyoruz. Ardından, Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’in şehri Makedonya’nın başkenti  Üsküp’ e varışımızla birlikte meşhur köfteci Destanda öğle yemeklerimizi alıyoruz .Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neo klasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Cami, Sulu Han, Murat Paşa Cami, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve eski Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Ardından Makedonya Meydanı’nda, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, B. İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi görülerek, Üsküp’ te  4*Panoramik otelimize yerleşiyoruz. kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz alıp yemek sonrası serbest zaman veriyoruz . Dileyen misafirlerimiz 20 dakikalık yürüyüşle heykeller meydanına gidebilirler Konaklama otelimizde.

28 Eylül2021  5 NCİ GÜN :KOSOVA – PRİZREN – BUDVA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Üsküp’e veda ederek, Kosova Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından ,muhteşem doğa ve dikkat çeken köy manzaraları ile ilerleyerek Prizren’e geliyoruz. Buradaki turumuzda, Sinan Paşa Cami, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Mehmet Paşa Cami ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından kentin sempatik çarşısında verilecek serbest zamanı takiben şehirden ayrılıyoruz Kosova – Arnavutluk sınır kapısında  pasaport ve gümrük işlemlerini takiben,Bar ve Petrovaç üzerinden Karadağ sahillerinin en gözde turistik destinasyonlarından olan Sveti Stefan Adası’nı görerek, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden olan Budva’ya ulaşıyoruz. Otobüsümüzden inip, kısa bir yürüyüş parkuru sonrasında, marinanın yanında bulunan Kale çarşıda küçük küçük dükkânlarda alışveriş ve kahve keyfi yapmak için serbest zaman veriyoruz.Ardından 4*Bracere Hotel’e geçiyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

29 Eylül 2021  6 NCI GÜN : BUDVA – KOTOR – DUBROVNİK  – TREBİNJE
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından valizlerimizi aracımıza yerleştirip Kotor’a doğru yola çıkıyoruz. Otobüsümüzden inip, kısa bir yürüyüş parkuru sonrasında, marinanın yanında bulunan Kale çarşıda küçük küçük dükkânlarda alışveriş ve kahve keyfi yapmak için serbest zaman veriyoruz. Kısa bir yolculukla Adriyatik’in biblo şehri Kotor’a varıyoruz. Öncelikle öğle yemeklerimizi alıp  Surların yanından geçip Kotor kalesine Deniz Kapısından giriş yaparak  birçok tarihi yapıyı görmeye başlıyoruz Silah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Beskuca Sarayı, Aziz Triphon Kilisesi, “Dedikodu” Çeşmesi, Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Belirlenen saatte buluşarak Kotor ayrılarak 1.45 dk yolculuğumuzla Trebinje’de bulunan 4* Hotel Nar otelimize giderek odalarımıza yerleşip kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeklerimizi aldıktan sonra aracımıza binerek Hırvatısyan’ın incisi, Adriyatik’ in en eski ticaret limanlarından, ortaçağdan kalma tarihi eserleri ile büyüleyici bir şehir olan Dubrovnik’ e geçiyoruz. Öncelikle Unesco  Dünya Mirası Listesi’ ne dâhil olan Eski Şehir gezisi ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’ in Heykeli, Tarihi Çeşme ve Limanı görerek, serbest zaman veriyoruz yaklaşık 45 dk yolculukla Trebinje’de bulunan 4* Hotel Nar’a  gidiyoruz konaklamamız otelimizde..

30 Eylül 2021  7 NCİ GÜN :POCİTEL – MOSTAR  – SARAYBOSNA
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Mostar’ a doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Osmanlı kervan yolunun bekçiliğini yapan ve bugünkü yarı terk edilmiş haliyle bile etkileyici olan, Osmanlı köyü Poçitel’ i otobüsümüzden panoramik olarak görüyoruz vereceğimiz kısa bir molanın ardından Mostar’a varıyoruz turumuza Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü ile turumuza başlıyoruz. Eski Hamam, Sultan Selim Mescidi, Koski Mehmet Paşa Camii, Kuyumcular Çarşısı da görülerek turumuzu tamamlıyor ve Mostar’ın zengin çarşısında serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanın ardından buluşarak aracımıza binip Mostar’dan ayrılıyoruz , Balkan coğrafyasının dağlar ve nehirlerin süslediği nadide bir parçasında, görsel şölenlerle geçecek bir yolculuğumuzda restaurantımıza uğrayarak alacağımız öğle yemeğinin ardından Yugoslav Partizanların Nazi ve İtalyan birliklerine karşı efsanevi direnişine sahne olan Neretva Muharebesinin yaşandığı Jablanica’ da Alman ikmal trenlerinin geçişini engellemek için havaya uçurulduğu haliyle günümüze ulaşan Neretva Köprüsünü görüyoruz. Konjic üzerinden, Bosna Hersek’ in başkenti Saraybosna’ ya ulaşıyoruz. Şehir turumuz için aracımızdan inip Saraybosna’ da ki yürüyüş turumuza Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ve 1914’de I. Dünya Savaşının patlak vermesine sebep olan Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsü’nü görerek başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde İsa’nın Kalbi Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Açık Pazar, Sinagog gibi eserleri, Türk bölümünde Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyor ve Saraybosna’ nın sembolü olan Başçarşı’ da serbest zaman verip dileyen misafirlerimizle (Rehberimizle birlikte Aliye İzzet Bogoviçin mezarına gidebilirler) belirlenen  saatte buluşarak 4* Radon Plaza otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’ da otelimizde.

1 Ekim 2021  8 NCİ GÜN:  BELGRAD
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Belgrad’ a hareket ediyoruz. Romanya Dağı’ nın, doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek, Vlasenica ve Zvornik üzerinden yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından, Bosna Hersek – Sırbistan arasındaki Loznica sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, ülkenin kırsal bölgesinde, karakteristik, geleneksel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve Sırbistan’ın ovalık bölümünde kurulu tarıma yönelik organizasyonlarıyla dikkat çeken köylerini görerek, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaşıyoruz,Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen Belgrad, Pannonian Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan bir kenttir. Diğer birçok önemli yapının yanı sıra 1999 Nato  bombardımanında  yıkıldığı haliyle duran Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Müze ve Milli Tiyatro görülerek yapılacak şehir turumuzun ardından yürüyüş turumuza başlıyoruz. Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Leopold ve Despot Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı ve Açıkhava Silah Müzesi ve Osmanlının kenti Prens Mihalio’ya teslim ettiği yerde yüz yıl sonra yapılan Anahtar Teslim Anıtı’ nı görme şansına sahip olacağız. Bugünkü turumuzun sonunda, Belgrad’ ın en canlı caddesi olan Knez Mihailova Caddesi’ nde serbest zaman veriyoruz. Programımızı tamamlayarak 4* Hotel Royal İn otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ da otelimizde.

2 Ekim 2021 9NCU GÜN : PARACİN – NİŞ  – SOFYA
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Belgrad’ dan ayrılıyor, Sırbistan’ın verimli düzlüklerini arkamızda bırakarak, Jagodina ve Paracin ve Osmanlı’nın Avrupa’da büyük toprak kayıplarına uğradığı Kutsal İttifak Savaşları Döneminde önemli bir muharebenin yaşandığı Aleksinac üzerinden Morava Vadisi boyunca ilerliyoruz. Osmanlılar ile Sırplar arasında birçok kez el değiştiren, modern Sırbistan’ ın üçüncü büyük şehri olan Niş üzerinden devam ederek, Haçlı Seferlerinin güzergâhı olan, Bizans’ın “Ordu Yolu” ve Osmanlıların Avrupa topraklarındaki fütuhat sürecinde “Sağ Kol” olarak tanımladığı Niş Vadisi hattını izleyerek, Dimitrovgrad üzerinden Bulgaristan  sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, kısa sürede ülkenin başkenti Sofya’ya ulaşıyoruz.  Şehir merkezinde bir  restoranda alacağımız öğle yemeğini takiben, kentin “İstiklal Caddesi’ ne” benzer modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesi’ nde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sveta Nedelya ve Sveta Petka Kiliseleri, Sveta Sofya Anıtı, Banyabaşı Camii, Avrupa’nın üçüncü büyüğü olan Sofya Sinagogu, Roma dönemi Serdica kentinin kalıntılarını ve bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Mahmut Paşa Camii, Rus Kilisesi’ni, Mustafa Kemal Atatürk’ün Sofya’da askeri ataşelik yaptığı dönemde Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevi’ni görerek, Aleksander Nevski Meydanına ulaşıyoruz. Balkanların en büyüğü olan Aleksander Nevski Katedrali’ ni ziyaret ediyoruz. İsimsiz Asker Anıtını ve şehre adını veren Ayasofya Kilisesini, Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını görerek,Nov Hotel’e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sofya’ da otelimizde.

3 Ekim 2021  10NCU GÜN : FİLİBE –KAPIKULE – İZMİR
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sofya’dan ayrılıyor ve Balkan Yarımadasının en yüksek doruğuna sahip Rila Dağı’ nın eteklerinde keyifli bir güzergahta yapacağımız kısa bir yolculuk ile 2019 yılı Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen, Meriç’ in iki yakasına kurulu, güzelliği ile tarihte seyyahları ve günümüzde turistleri büyülen Filibe’ye varıyoruz .Osmanlı hâkimiyeti döneminde Balkanlar’da ki önemli şehirler arasında yer alan, aynı zamanda cami, medrese gibi yapılarıyla ve burada yetişen ilim adamlarıyla önde gelen İslâm merkezlerinden biri olan Filibe, Türk – İslam kültürüne büyük hizmetler sunmuş, modern ile eskiyi uyumla birleştiren bir kenttir. Burada yapacağımız turumuzda Bizans, Yunan ve Osmanlı Devletlerinin bıraktığı izleri görme şansımız olacak. Roma dönemi Tiyatrosu,Hüdavendigar Cami (Ulu Cami / Cuma Cami), Çifte Hamam, Mevlevihane, Aya Konstantin Kilisesi ve bugün müze olarak faaliyet gösteren birçok neo klasik konut görülecek yerler arasındadır. Kentin tarihi merkezinde vereceğimiz serbest zamanı takiben Filibe’den ayrılıyoruz. Meriç Nehri vadisinde ilerleyerek, Haskovo ve Harmanlı üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi ve Free Shop alışverişlerimizi tamamlayarak, Edirne şehir merkezinde meşhur ciğercide öğle yemeklerimizi alıp Selimiye Camisini gördükten sonra aracımıza binerek yaklaşık 9 saatlik  Keşan, Çanakkale yolu üzerinden, Gece yarısından sonra aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

Başka bir Boyacıoğlu Turizm organizasyonunda buluşmak üzere…

TUR BOYUNCA LUKS ARAÇLA ULAŞIM

ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

1NCİ GÜN  KAVALA ‘DA  KAHVALTI

9  ÖĞLE YEMEĞİ

8   AKŞAM YEMEĞİ

8 GECE OTELLERDE Y.P  KONAKLAMA

KOKARTLI REHBERLİK HİZMETİ

ZORUNLU TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

YEMEKLERDE ALINACAK İCEÇEKLER

OTELLERDE EKSTRA HARCAMALAR

MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETİ

SHENGEN VİZE ÜCRETİ 120 €

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR

YURT DIŞI SEYAHAT SİGORTASI 15 € (60 yaş üstü katılımcılarımız için sigorta bedeli 30 €’dur)

YURDIŞI ÇIKIŞ HARCI 50 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 699 €