Ödemiş: 0 (232) 546 1 546 Tire: 0 (232) 512 34 34 İzmir: 0 (232) 402 50 50

AMERİKA TURU

(22 Temmuz - 2 Ağustos 2022)

3899 $
  • Yurtdışı Turlar

NEW YORK & BATI AMERİKA

AMERİKAN RÜYASI

NEW YORK  (3) ( EMPIRE STATE & ÖZGÜRLÜK ANITI )

PHILEDELPHIA – WASHINGTON DC – SAN FRANCISCO (1)  ( SAUSALITO )

LAS VEGAS (2) ( GRAND CANYON )

LOS ANGELES ( UNİVERSAL STÜDYOLARI – SAN DIEGO ) ( 3 )

22 TEMMUZ/02 AĞUSTOS 2022

22 Temmuz 2022 :  Boyacıoğlu turizm aracında buluşarak yola çıkıyoruz

23 Temmuz 2022  : İZMİR / İSTANBUL / NEW YORK  

Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali varışımızdan sonra THY  kontuarı önünde Check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait TK 2305 sefer sayılı uçak ile saat 05:00’te İstanbul’a hareket adiyoruz Saat 06:05’te  İstanbul’a varışımızdan sonra dış hatlar terminaline geçerek Pasaport kontrolünün ardından saat 07:25’te Türk Hava Yolları’na ait TK 3 sefer sayılı uçak ile  “Büyük Elma” New York’a hareket ediyoruz. Newyork Saati ile 11:20’de JFK Havalimanı’na varışımızdan sonra Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımızla New York şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra otele transfer oluyoruz. Otele yerleştikten sonra  yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Geceleme otelde.

24 temmuz 2022: NEW YORK

Sabah kahvaltımızı ettikten  sonra Özgürlük Anıtı ve dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building turuna çıkıyoruz. Öğleden sonra şehrin tadını çıkarmak için serbest zaman. Arzu eden konuklarımız alışveriş edebilir veya New York sokaklarında dolaşabilir. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

25 Temmuz 2022: NEW YORK

Sabah  kahvaltısından sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Bugün trenle, taksiyle veya metro ile şehri keşfe çıkabilirsiniz. Rehberinizin yardımıyla, metro ile şehrin Brooklyn , Harlem, Queens gibi değişik bölgelerini  gezebilir veya New Jersey’e gidip Jersey Gardens veya Woodbury Common Outletlerinde alışveriş edebilir ve üçüncü bir alternatif olarak da  Metropolitan , Modern Sanatlar ve Guggenheim müzelerini gezebilirsiniz. Eğer alışveriş için New Jersey’e gitmek istemezseniz Manhattan’da Macy’s , Bloomingdale’s gibi mağazaları gezebilirsiniz.  Bu akşam yemeğimizi her zamankinden erken saatte yiyeceğiz. Yemekten sonra  önceden biletlerini temin edeceğimiz “Mamma Mia”  müzikalini izlemeye gidiyoruz. Geceleme otelde..

26 temmuz 2022: NEW YORK / PHILEDELPHIA / WASHINGTON D.C / SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla Washington D.C’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde ülkenin en meşhur şehirlerinden birini daha ; Philedelphia şehrini geziyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek otobüs yolculuğunun ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentine varıyoruz. Panoramik Washington şehir turuna çıkıyoruz. Eski Posta Merkezi, Capitol, Beyaz Saray, FBI Binası, Pentagon Binası, Arlington Mezarlığı, Abraham Lincoln Anıtı, Vietnam ve Kore Şehitleri Anıtı göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Havalimanına transfer oluyoruz. Check in işlemlerinden sonra ……. Hava Yolları’na ait …… sefer sayılı uçak ile saat …..’te California’nın en güzel ve düzenli şehirlerinden biri olan San Francisco’ya hareket . Saat …. San Francisco’ya varış. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından  Otele transfer. Geceleme otelde.

27 Temmuz 2022  : SAN FRANCISCO / LAS VEGAS

Sabah otelde edeceğimiz kahvaltının ardından San Francisco şehir turuna çıkıyoruz. Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra San Francisco Limanı’na yakın yerel bir restoranda öğle yemeği molası.  Yemeğin ardından Sausalito Turuna çıkıyoruz. Yaklaşık bir saatlik  bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya ulaşıyoruz. Kordon boyunda birbirinden güzel evleri göreceksiniz. Ardından tekne ile  San Francisco’ya geri dönerken, bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen ve filmlere konu olmuş Alkatraz’ı fotoğraflama şansı bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Turun ardından havalimanına transfer oluyoruz. ….Hava Yolları’na ait …. sefer sayılı uçak ile saat …. Las Vegas’a hareket ediyoruz. Saat ….Las Vegas’a varış. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından Otele transfer. Geceleme otelde.

28 Temmuz 2022: LAS VEGAS ( GRAND CANYON )

Sabah kahvaltısının ardından Grand Canyon ( Büyük Kanyon ) turuna çıkıyoruz. Las Vegas’a araçla yaklaşık 2.5 saat mesafedeki kanyon Amerika’nın en eski milli parklarından biridir. Sadece yabancı turistlerin değil , Amerikalı yerli turistlerin de ilgi odağıdır. Büyük Kanyon, doğal özelliklerinin yanı sıra, binlerce yıldır  “Kızılderili” dediğimiz Amerikan yerlilerine ev sahipliği yapmasıyla da ünlü. Arkeolojik buluntular,  kanyonun erozyon ve aşınmaya dayanıklı sert duvarlarının yerliler tarafından barınak olarak kullanıldığını gösteriyor. Epey ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu turun ardından Las Vegas’a geri dönüyoruz. Geri dönüş yolunda akşam yemeğimizi yiyoruz. Varışı takiben Las Vegas’ın en güzel  şovlarından biri olan Cirque du Soleil  “O Show” u  seyredeceğiz.  Geceleme otelimizde.

29 Temmuz 2022: LAS VEGAS  / LOS ANGELES

Sabah kahvaltısından sonra özel aracımızla “Melekler Şehri” Los Angeles’a hareket. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğun ardından panoramik bir şehir turu yapacağız. Beverly Hills, Olivera Street., Griffith Park, Çin Tiyatrosu, Ünlü Rodeo Drive, Sunset ve Hollywood Bulvarları, Açık Hava Tiyatrosu, Şehir Merkezi, Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize transfer.  Odaların dağılımından sonra serbest zaman. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

30 Temmuz 2022 : LOS ANGELES      ( SAN DIEGO )

Sabah kahvaltısından sonra San Diego turuna çıkıyoruz. Özel aracımızla bir buçuk saat sürecek keyifli bir yolculuktan sonra Amerika’nın en güzel şehri olarak bilinen San Diego’yu tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Göreceğimiz yerler arasında La Jolla Plajı, Gaslamp Quarter ve Coronado’yu sayabiliriz. Turdan sonra özel aracımızla tekrar Los Angeles’a döneceğiz. Şehir merkezinde serbest zaman. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

31 Temmuz 2022 : LOS ANGELES  ( UNİVERSAL STÜDYOLARI )

Sabah kahvaltısının ardından Universal Film Stüdyoları turuna çıkıyoruz. Los Angeles’in en popüler cazibe merkezlerinden biri olan Universal Stüdyoları’nda Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini yakından görme imkanı bulacaksınız. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefesinizi keserek filmlerin içinde yaşatacaktır. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından  geceleme otelimizde.

01 Ağustos 2022 : LOS ANGELES / İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Şehirde alışveriş etmek için serbest zaman. Özel aracımızla havalimanına transfer. Check in işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’na ait TK 10 sefer sayılı uçak ile saat 18:20’de İstanbul’a hareket . Geceleme uçakta.

02 Ağustos 2022 :  İSTANBUL / İZMİR

Saat 17:10’da İstanbul’a varış. Kısa bir aktarmanın ardından Türk Hava Yolları’na ait TK 2336 sefer sayılı uçak ile saat  19:00’da İzmir’e hareket. Saat 20:05’te İzmir’e varışımızdan sonra bizi bekleyen aracımıza binerek sizleri aldığımız noktalara geri bırakıyoruz.

 

Başka bir Boyacıoğlu Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle……

*****HAREKET SAATLERİMİZ VE BULUŞMA NOKTALARIMIZ İÇİN TURDAN BİR GÜN ÖNCE SİZLERLE İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR*****

*****TURLARIMIZDA Kİ ŞUBE YOĞUNLUĞUNA GÖRE ARAÇLARIMIZIN KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR*****

* İzmir-İstanbul-Newyork-Los Angales İstanbul-İzmir Uçak Bileti

*Konaklama Ücretleri

*Sabah kahvaltilari

*Bagaj taşima ücretleri

*Havaalanı transferleri

*Yarım gün New York Şehir Turu otobüs ücreti

*New York- Washington otobüs ücreti

*Yarım gün San Fracisco şehir turu otobüs ücreti

*Las Vegas-Los Angeles otobüs ücreti

*Yarım gün Los Angeles şehir turu otobüs ücreti

*Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti.

*Türk rehberin konaklama + uçuş masrafları.

*Washington DC / San Francisco / Las Vegas arası yerel hava yolları ile uçak biletleri.

* 9 AKŞAM YEMEĞİ. (TÜRK DAMAK TADINA UYGUN RESTORANLARDA , BAHŞİŞLER DAHİL – İÇECEKLER HARİÇ , İTALYAN – YUNAN – AMERİKAN RESTORANLARI)

*UNIVERSAL STUDIOS  & SANTA MONICA TURU

*SAN DIEGO   TURU

*GRAND CANYON

*GECE ŞOVU     Cirque du soleil “O” show

*SAUSALITO TURU

*EMPIRE STATE & ÖZGÜRLÜK ANITI

*BROADWAY GÖSTERİSİ   “MAMMA  MIA”

Seyahat ve Sağlık Sigortası.

Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (telefon, mini bar, bar, kuru temizleme, vs… )

Öğle yemekleri.

Ekstra bagaj ile ilgili ödenecek ücretler.

Tur ücretlerine dahil hizmetler başlığı altında belirtilmemiş olan tüm harcamalar.

Şoförler ve rehbere verilecek olan bahşişler.

Yurt dışı çıkış harcı : 50.00 TL

ABD vize ücreti

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 3899 $